שבט ארוכות הצוואר: מה הסיפור שלהן?

שבט ארוכות הצוואר: מה הסיפור שלהן?

אחת התופעות האנושיות הידועות והמסקרנות בעולם היא: שבט ארוכות הצוואר. השבט מאופיין בנשים וילדות המתגוררות בכפרים כמו נאי סוי אשר בצפון תאילנד, העונדות כבר מגיל שנתיים עד יום מותן, טבעות גדולות וכבדות על צווארן, כאשר למנהג המוזר והקצת עצוב הזה, ישנה היסטוריה עתיקת יומין והסבר מסורתי אשר מושך רבים מהמטיילים בתאילנד לשבט.

אבל מהי ההיסטוריה של ארוכות הצוואר? מי הן הנשים האלה? ואיך אפשר להגיע ולראות אותן? הסיפור הארוך בהמשך.

שבט ארוכות הצוואר בתאילנד

מי הן שבט ארוכות הצוואר?

שבט ארוכות הצוואר, הנקראות גם נשות שבט הפודנג, הן נשים, נערות וילדות אשר נולדו לשבט זה,  והן כאלה אשר מגיל שנתיים מחויבות למנהג שבו יש לענוד טבעות גדולות וכבדות משקל על הגוף ובעיקר על הצוואר.

המנהג נועד על מנת להדגיש את יופיין של הנשים ואת המסורת של ענידת הטבעות, אך עם השנים הפך המנהג למוקד תיירות מובהק בתאילנד.

נשים אלה שנקראות גם 'ארוכות הצוואר' נמצאות בכפר נאי סוי בצפון תאילנד והן נשות שבט הפודנג. הנשים מכונות גם 'נשות הג'ירפה' וזאת משום שבשל הוספת הטבעות סביב צווארן כבר מהיותן פעוטות: מאריך את צווארן תוך שהטבעות עלולות להגיע גם לעשרים וחמש טבעות על צווארה של אישה אחת – מה שמאריך את הצוואר מאד.

הטבעות אשר נענדות על צווארן של הנשים גורמות לאריכות הצוואר גם בגלל משקלן והכמות שלהן אך גם בשל עוביין אשר מותאם לגודל גופן וגילם של הנשים.

בשל כל אלה, בשנים האחרונות החלו מחאות הקוראות לשים קץ לתופעה וזאת משום שיש הטוענים כי מדובר בניצול של נשים למען תיירות והפיכתן לסוג של מיצגים כמו חיות המוצגות בגן החיות, ללא התחשבות בגופן ובריאותן.

בנוסף הטבעות שמשקלן כ 5 קילו 'מאריכות' את הצוואר בשל הכובד המונח על כתפייה של האיש – מה שגורם להורדה וכיפוף של הצוואר ובכך עיוות הגוף וגרימה לכאבים רבים.

שבט ארוכות הצוואר

אז כיצד אפשר להגיע ולראות את ארוכות הצוואר?

אם אתם רוצים להגיע ולחזות בתופעה של ארוכות הצוואר יש להגיע לצפון תאילנד אל אזור בשם ממה הונג סון. משם ניתן לצאת ברכב לנסיעה של 20 קילומטרים אל הכפר שבו שוהות הנשים כפר נאי סאי.

אל הכפר ניתן להגיע באמצעות טיול מאורגן של יום אחד כאשר עלות של טיול כזה עלותו 19 דולרים.

כאשר מגיעים לכפר תוכלו לראות כי ארוכות הצוואר אינן עובדות וזאת משום שהן מקור הפרנסה העיקרי של הכפר ומשום שהן מוקד תיירות עולמי.

בשל כך ישנן נשים ששרות במקום, יושבות עם כסאות ומדרגות, ולעיתים אף מוצגות ממש כמו בעלי חיים – מה שיכול לקומם ולגרום לעצב.

אילו מקומות נוספים ניתן לראות בתאילנד?

בין אם אתם בוחרים להגיע אל הכפר או לא, חשוב שתדעו כי ישנם בצפון תאילנד ישנם אינספור מקומות שכדאי לפקוד. בתאילנד נופים מרהיבים, תצפיות מדהימות, נהרות מקסימים, ושלל אזורים שכף רגל אדם לא דרכה בהם.

בין המקומות המומלצים בצפון תאילנד:

ואט פרה טאט דוי – מקדש תאילנדי בודהיסטי מרהיב.

דוי אינטהואנה פארק – פארק מים ענק עם הר וערפל מסתוריים.

המקדש הלבן – מקדש בודהיסטי עם מעיין חם וחפצי אומנות.

דוי אינטון – הר שבו ניתן לבצע טיול רגלי ולפגוש מפלי מים שוצפים.

מקדש צ'וי די לאונד -אחד המקדשים המרהיבים בצפון תאילנד ובכל המדינה.

צ'אנג מאי – כפר מקסים מקומי ובו ספארי לילה שלא כדאי לפספס!

הפארק הלאומי דוי סוטאפ פוי – פארק ענק בו מפך מים, ערפל מקסים, וטיול רגלי מאתגר.

לסיכום, בתאילנד ישנם שפע מקומות ותופעות תרבויות שכדאי לפקוד. צפון תאילנד היא חלקת אלוהים שבה ניתן למצוא הכל החל מחופים נקיים עם מי צלולים עד מעיינות, הרים, תצפיות, כפרים, חיות נדירות, אנשים מיוחדים וחיי לילה סוערים.

נגישות
גלילה לראש העמוד