סוגרים את הבסטה: איך מפרקים חברת תיירות?

סוגרים את הבסטה: איך מפרקים חברת תיירות?

אומנם השמיים נפתחו והתיירות כעת פורחת, אך אם מבחינתכם הגיע העת לעשות חישוב מסלול מחדש, מוזמנים ללמוד כאן כל מה שחשוב לדעת בנושא. צריך לדעת מתי לסגור חברה אך גם צריך לדעת כיצד סוגרים בצורה מסודרת, יעילה וכלכלית. בנקודה זו רצוי לציין שאין לטעות שמדובר בפעולה פשוטה או מהירה, אלא מדובר בהליך די מורכב שמצריך בקיאות בתחום. מהי אם כן המשמעות של פירוק חברה וכיצד התהליך מתבצע? ניגשנו לבדוק.

הצצה לתהליך

עומדים לפרק חברה? ובכן אם 75% לפחות מסך בעלי המניות הצביעו בעד פירוק החברה (אלא אם כן קיים דירקטור יחיד) ואם החברה מסוגלת לפרוע את סך ההתחייבויות שלה בתוך כשנה, ניתן לצאת לדרך. בשלב זה נדרשים לפרסם הודעת פירוק ולשלוח לרשם החברות תצהיר חתום, וזאת לצד מסמכים משלימים. השלב הבא מצריך מסך בעלי המניות לחתום על טופס פירוק מרצון, תוך התייחסות למגוון פרטים משלימים, כולל תשלומי חובות, פירוט נכסי החברה ועוד. לאור כל זאת ניתן להתחיל להבין האם הליך זה הא הליך מורכב, מסועף ושדורש יד מכווינה, ממש כפי שניתן לקבל באתר ליגל איט.

פירוק חברה ב-5 שלבים

  1. הדירקטורים נדרשים לבחון את מצבה הכלכלי של החברה. שלב זה מכונה "מילוי תצהיר כושר פירעון".
  2. יש לקיים אסיפה כללית בה דנים בהליך הפירוק.
  3. בעלי המניות עורכים אסיפה כללית, בה בין היתר ממונה אחראי על הליך הפירוק (יש להודיע לרשם החברות על זהותו בתוך 3 שבועות).
  4. הנאמן שנבחר נדרש להודיע על פירוק מרצון ולהגיש מגוון מסמכים נדרשים (כגון כושר פירעון).
  5. הנאמן נדרש לכנס אסיפה, לתעד את המסקנות, לערוך פרוטוקול וכל זאת להעביר לרשם החברות.

 

 

מדוע חברות רבות נעזרות באתר ליגל איט?

מי שפונה לאתר "ליגל איט" זוכה לא רק להפנים מה נדרשים לעשות בכל שלב, למה יש לשים לב, אלו החלטות רצוי לקבל ומאלו טעויות מוטב להימנע, אלא גם זוכה לקצר תהליכים בצורה משמעותית. באמצעות הסיוע שהאתר מעניק זוכים לסגור את המשימה המורכבת באופן מקוון, כך שעל הדרך חוסכים זמן. עוד נחדד שאנשי המקצוע שעומדים מאחורי האתר הם עורכי דין מקצועיים שבקיאים בתחום, כך שניתן להיות רגועים.

שירותים משלימים

בין היתר הליך פירוק חברה משפיע על חלוקת הנכסים, וכיוון שמדובר בפעולה משפטית, הכרחי לדעת מה עושים וכיצד פועלים. כמו כן, ראוי להבין שיש משמעות קריטית למועד שבו בוחרים לסגור את החברה, ואף נדרש לקבל מגוון החלטות כלכליות. שנדגים? ובכן המועד שבו סוגרים את החברה במע"מ ובמס הכנסה משפיע בצורה ישירה על תשלומי האגרות, ועל כן טוב לדעת שמי שבוחר להיעזר בשירותי "ליגל איט" על הדרך נהנה מהגשת בקשה לפטור מחובות אגרה.

חשיבות מעורבות עורך דין

כפי שניתן להתחיל להבין, הכרחי שעורך דין ילווה את סך התהליך. עורך דין מנחה לגבי השלבים השונים, מסדיר עניינים בירוקרטים ואף ביכולתו להעניק ליווי משפטי לכל אורך התהליך. לסיכום נציין שגם אם אין מדובר בפירוק חברה מרצון, אלא בפירוק חברה מטעם הוראת בית המשפט, עדיין ניתן לקבל סיוע משמעותי מבית חברת "ליגל איט". עורכי הדין המקצועיים של החברה יודעים לספק ליווי משפטי חיוני שעשוי להיות שווה לא מעט. אז אם גם אתם מבקשים לסיים פרק בחייכם העסקיים באופן קצר ומקצועי? פשוט היכנסו לאתר "ליגל איט" ותרוויחו שירות ממוקד, שורה מובילה של עורכי דין וכמובן שגם התנהלות מקוונת שתחסוך לכם זמן רב.

נגישות
גלילה לראש העמוד