טסים לחופשה? כדאי שתעשו ביטוח נסיעות לחו"ל!

טסים לחופשה? כדאי שתעשו ביטוח נסיעות לחו"ל!

אין כמו כמה ימים נטולי שגרה, אין כמו נופים חדשים, ואין כמו מקבץ של חוויות ואטרקציות. עם זאת, על מנת שבאמת תיהנו ותהיו ממוקדים בתחושת חופשה, מוטב שתדעו שאתם מבוטחים, וזה אומר שנדרש לעשות מראש ביטוח מתאים. ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר לדעת שלא תאלצו להוציא הוצאה גדולה ולא מתוכננת שתשאיר טעם רע. ביטוח נסיעות מאפשר לדעת שגם אם ציוד יקר ערך יינזק לא תספגו את אובדן הערך שלו, וביטוח נסיעות אומר שאין צורך לחשוש אם ברגע האחרון תאלצו לדחות את הטיסה ואף לקצר את השהות. עתה כאשר ברור מדוע לא טסים לפני שמבטחים, רק נותר להבין כיצד רוכשים את הביטוח המתאים ביותר.

טעות נפוצה

אנשים שמתכננים נופש בחו"ל משקיעים מאמצים רבים בבחירת היעד, בתכנון השהות, בחיפוש אחר דילים וכדומה, אך בכול הנוגע לביטוח נסיעות לחו"ל, טועים לחשוב שפשוט בוחרים אחד וסוגרים עסקה, וזאת מבלי לעצור להבין שביטוח מתאים עשוי להשפיע בצורה ניכרת לא רק על סך ההוצאה הסופית, אלא גם על סך החוויה. מכאן שרבים שטסים ביחד עם חברים מאפשרים לזוג הנוסף לבחור ביטוח, ואותו הם משכפלים עבורם. מדוע אין זה מומלץ? כיוון שביטוח נסיעות לחו"ל יש לבחור באופן אישי. הכוונה היא שגם אם כולם נוסעים לאותו יעד ומתכננים אותן אטרקציות, עדיין ייתכן שעבור זוג אחד כדאי לעשות ביטוח כבודה כיוון שהוא לוקח עמו מחשב נייד יקר ערך, ומאוד יכול להיות שזוג שני נמצא בהיריון ועל כן נחוצה עבורו הרחבה מתאימה. מכאן שיש להבין שכל תרחיש אישי עשוי להשפיע על בחירת ההרחבות הנחוצות, כך שבכול הנוגע לביטוחים אין זה נכון לעשות "העתק הדבק".

 

 

ביטוח בסיסי – נעים להכיר

כיצד אם כן נכון לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל? ובכן ראשית נציין שקיים ביטוח בסיסי ועליו ניתן להרכיב תוספות. מה אם כן הביטוח הבסיסי כולל? ובכן ראשית נציין שלצד העובדה שהוא זהה בין סך חברות הביטוח, המחיר ככול הנראה כן יהיה שונה. ובכן מבחינת הבסיס, הביטוח מכסה מגוון נרחב של הוצאות רפואיות. להזכירכם בחו"ל הביטוח הממלכתי אינו תופס וכל שירות רפואי עשוי בקלות לעלות עשרות שקלים. שירותי איתור וחילוץ ושירותי חבות כלפי צד שלישי, כך שאם בטעות תיפגעו במישהו, יהיה מי שישלם במקומכם פיצויים. פה המקום לציין שלרוב ניתן לשלם רק על שירותי בריאות – ללא שירותי איתור והצלה וללא כיסוי חבות. האם זה כדאי? לרוב לא.

אלו תוספות תרצו עם הביטוח שלכם?

עתה לאחר שהבנו מהו הבסיס מבחינת הביטוח, נעבור להסביר אלו תוספות אפשריות. ובכן קיים כיסוי עבור קיצור או ביטול טיסה. קיים כיסוי עבור ספורט אתגרי (כולל רכיבה עם אופנים, אומגה, מגלשות הרים וכדומה). קיים ביטוח לטובת איבוד או גרימת נזק למחשב ולנייד. קיים ביטוח כבודה (כולל מקרים של גניבה ואיבוד המזוודה בשדה התעופה). קיים ביטוח ייעודי עבור נשים בהיריון ולטובת החמרת מצב רפואי. קיים ביטוח תאונות אישיות (מבטיח פיצוי כספי משמעותי), ואף קיים ביטוח החזר השתתפות עצמית לטובת נהיגה ברכב שכור. עתה כאשר התמונה השלמה הרבה יותר ברורה, רק נותר לערוך השוואה (או לדאוג שסוכנות ביטוח מקצועית תבצע זאת עבורכם על הצד הטוב ביותר). מה עוד? הכרחי להבין איזה סוג של ביטוח הכי מתאים נקודתית עבורכם, וזאת בהתאם ליעד ולאופי של הטיול שעומד על הפרק.

נגישות
גלילה לראש העמוד