מה אתם לא יודעים על בריטניה?

מה אתם לא יודעים על בריטניה?

מתכננים טיול בלונדון? רוצים לחקור את אנגליה ואת האזורים הנפלאים שיש בה? או שאולי אתם פשוט מתעניינים במדינה היחידה באירופה שעדיין מחזיקה שושלת מלוכה מכובדת?

בריטניה, אנגליה, או ה'הממלכה הגדולה', היא מקום שתמיד כדאי להגיע איליו לביקור, או לפחות ללמוד עליו קצת יותר כדי להכיר את המדינה שהשפיעה רבות על ההיסטוריה של העולם.

אז מה אתם לא יודעים על בריטניה? כמה נושאים מעניינים בהמשך!

בריטניה

שלטון המושבות

בעבר בריטניה שלטה כמעט על כל העולם והיו לה מושבות שבהם הממלכה שלטה וטריטוריות שהוגדרו כאלה שבשלטון בריטניה ובחסותה. בשל כך בשנת   1922 חיו תחת חסות האימפריה כ458 מיליון נפשות  אשר היוו כחמישית מאוכלוסיית העולם! שטחה הטריטוריאלי של בריטניה השתרע על כ-33 מיליון קילומטר רבוע – שטח שחושב כרבע משטחי היבשת של כדור הארץ.

מלכי בריטניה

בריטניה, אנגליה היא מקום שבו ישנה שושלת מלכות ארוכת ימים, כאשר משטר המלוכה הנוכחי קיים באנגליה מאז התקופה האנגלו סקסית. המלוכה מנהיגה שושלת ממשל בריטית המבוססת על שלטון שנמשך בירושה. מלכי בריטניה, שולטים בממלכה המאוחדת שכוללת ארצות כמו אירלנד, סקוטלנד וולס והן שלטו על מושבות וטריטוריות בריטיות כמעט עד סוף המאה העשרים ואחת.

שושלות מלוכה כמו טיודור אשר משחו לשלטון שלל מלכים ומלכות כמו המלך הנרי ה8 שנשא 6 נשים ואף הוציא להורג 4 מהן. מלכות כמו אליזבת הראשונה בתו של הנרי ששלטה בממלכה ביד רמה, ואף  שושלות וינדזור ששולטות עד היום בממלכה, תוך שהמלכה אליזבת השנייה עדיין עומדת בכס המלכות האנגלי.

על שושלות אלה ועל סיפורי המלוכה האגדיים שווה מאד לחקור ולהבין וכמובן להגיע לביקור בארמון המלכה במידה ואתם יוצאים לחופשה במדינה שלה שני שמות והם: בריטניה אנגליה.

מלכי בריטניה

מה השעה בבריטניה?

אחד ממוקדי התיירות בבריטניה הוא שעון הביג בן big ben)  באנגלית) . שעון זה נמצא במבנה שעומד במרכז העיר לונדון והוא נבנה במאה ה 19 בסגנון הניאו גותי. השעון בנוי משלל לוחות חכמים שמורים על השעות במקומות שונים, והוא מורה על השעה בלונדון.

עם זאת בשנת 2015 התגלה כי הביג בן מקדים ב6 שניות את הצלצול שלו, ולכן בכל הנוגע לשאלה : מה השעה בבריטניה? השעון לא יכול לענות על כך בדיוק וזאת למרות גודלו והתחכום שלו. כעת השעון אינו עובד, והוא עתיד להיות משופץ בעוד כ 5 שנים מהיום.

ביג בן

כדורגל הוא החיים!

אחד מתחומי התעניינות של העם האנגלי הוא: כדורגל. בלונדון נמצאת אחת הקבוצות החזקות בעולם והיא קבוצת צ'לסי. לקבוצה ישנו אצטדיון ענק בשם: אצטדיון סטמפורד שם ישנם 42,044 מושבים.

הכדורגל הוא גם אמצעי שעשוע אצל האנגלים, אך הוא גורם גם למחלוקות בין אוהדים ובעיקר להפצת לרכילות עסיסית על שחקני הכדורגל הגדולים שמייצגים את העם האנגלי.

צ'לסי

לידה קלה

באנגליה ישנם אחוזי ילודה גבוהים במיוחד, כאשר אנגליה הוגדרה במקום השלישי בעולם בכל הנוגע להריון בגיל ההתבגרות. בבריטניה יולדות נשים שטרם הגיעו לגיל 18 ילדים בכל יום, מה שגורם לעוני ומאבק קיומי בחלקים שונים של המדינה.

בנוסף אחוזי האבטלה בערים שונות נחשבים גבוהים במיוחד, תוך שרק בשנים האחרונות חלה התאוששות של המעמד הנמוך במקום ועלייה במחירי הדירות בלונדון ובערים נוספות.

בירת בריטניה

בירת בריטניה היא העיר לונדון שנחשבת לעיר מתויירת במיוחד אשר אותה פוקדים בכל חודש יותר ממאה אלף תיירים! במקום ניתן למצוא טירות מרהיבות, קתדרלות מפוארות, נופים מדהימים ועיר שוקקת חיים ועניין. טיול בלונדון הוא חוויה המומלצת לכל אחד שרוצה לחוות תרבות במיטבה לצד ברים, חיי לילה ומוזיאונים מרשימים.

לונדון

אז אם תמיד חלמתם על טיול לאנגליה – זה הזמן לחקור, להבין ולתכנן מסלולים בממלכה המאוחדת, המרתקת והאדירה הזאת.

נגישות
גלילה לראש העמוד