מירוצי האופניים בעולם שחובה להכיר

מירוצי האופניים בעולם שחובה להכיר

מי שאוהב את עולם הספורט המוטורי, בוודאי יודע כי מרוצי אופניים מקנים לרבים את היכולת לשמור על כושר, לבלות עם חברים, לאתגר את עצמם, ובעיקר לפקוד מקומות נפלאים החל מאזור התבור שם מתקיים מרוץ התבור הישראלי, עד למקומות כמו הרי יהודה ואזור השפלה בהם מתקיימים מרוצי אופניים ומסעות רכיבה מסוגים שונים.

עם זאת כדי לפקוד ולרכב צד אל צד עם אנשים כמו אלברטו קונטאדור, קרלוס בוטנצקאר, יורדן ואן דה ברוק, ועוד – חשוב להגיע אל מרוצי אופניים המתקיימים ברחבי העולם.

אם אתם חובבי רכיבה, אתם וודאי יודעים שהאופניים משמשים ככלי תחבורה יעיל במיוחד, שכן רבים מעדיפים להתנייד ברחבי העיר באמצעות אופניים חשמליים, אך יחד עם זה ניתן למצוא רוכבים המתניידים באמצעות האופניים הקלאסיים.

איזה מירוצי אופניים בעולם כל רוכב חייב להכיר? הנה 5 מרוצים המתקיימים חשובים ומאתגרים ברחבי העולם:

הוואלטה סייקלטה א קטלוניה

קטלוניה הנמצאת בספרד היא מקום שבו כיף לטייל באופניים, בעיקר משום שהיא ממוקמת בעיקר ברצלונה הנחשבת מישורית וכיפית לרכיבה על אופניים. המרוץ היוקרתי המתקיים במקום מתרחש  עם סיומו של אחד מהמרוצים המפורסמים ביותר והוא הטור דה פראנס הצרפתי. כאשר הטור הקאטלוני הוא תריאלטרוני טור מסורתי שמתקיים כבר שנת 1920 כמעט ברצף. בהשתתפות בטור זה אפשר ליהנות מפגישה עם רוכבים מפורסמים, לטייל בברצלונה היפיפייה וכמובן לרכב במרוץ מהמפורסמים בעולם!

טור דה פראנס

זהו המרוץ המפורסם והיוקרתי בעולם אשר חולש על מקטעים שונים ונמשך שלושה שבועות. במסלול האופניים שאורכו 2,428 קילומטרים אפשר לפגוש את כל הרוכבים הגדולים מכל רחבי העולם וליהנות גם מאחד המרוצים החשובים שישנם וגם מאהבת הספורט המוטרי.

הטור דה פארנס נערך ברחבי צרפת היפה, והוא קיים מאז שנת 1903. המרוץ מקבל חשיפה תקשורתית רחבה, והוא הזה שבו ישנם מגוון הזנקים בין אם יחדיו כקבוצה ובין אם לחוד כאשר המרוץ הינו נגד השעון.

גיירו דה איטיליה

אם אתם רוצים לפקוד את איטליה, כדאי שתדעו שמעבר לכך שמדובר ביעד נפלא לבקר בו, תוכלו גם לקחת חלק במירוץ אופניים יוקרתי. חשוב שתכירו את מירוץ Giro d'Italia והוא מירוץ אופני כביש מהחשובים ביותר בעולם. המסלול משתרע על 3,500 קילומטרים תוך שבכל שנה ישנם מסלולים משתנים. המירוץ אורך כ 3 שבועות וניתן בין המסלולים ליהנות מכניסה אל מדינות שונות באירופה תוך שהסיום של המרוץ נגמר בעיר מילאנו היפה.

חשוב לדעת כי תחרות זאת הגיעה בעבר לישראל כאשר אחד המקטעים היה אזור העיר העתיקה בירושלים. אל התחרות הגיעו מאות רוכבי אופניים כמו גם אנשים רכובים על גבי אופניים חשמליות שליוו את המרוץ ברכיבה קלה.

מרוץ 'סוס הפרא' בקולרדו

קולרדו אשר בארצות הברית מקנה מרוץ מסורתי של אופניים שנמשך על מסלול רכבת שנוסעת לאורך 80 קלימטרים. במרוץ זה מדובר על אדם נגד מכונה, כאשר הרכבת אשר מתחרים בה המרוץ, מצוידת בשיא הטכנולוגיה בעוד שהאופניים, שהם לא אופניים חשמליים אלא אופני כביש רגילים: מתחרים ברכבת לאורך 80 הקילומטרים כאשר המירוץ כולל בדרך כלל יותר מאלף רוכבים מקצוענים ואלף וחמש מאות רוכבים חובבים. גם בסן פרנסיסקו שנמצאת בארצות הברית מתקיים מרוץ מעניין כאשר במקרה הזה מי שמגיע לסן פרניסיסקו לא 'יושב על המים', ולא צובע שום דבר בכחול ובירוק'. מי שמגיע למרוץ האופניים עובב קשה במירוץ אופניים שמשלב קניית מזון בחנויות שונות ודוכנים בסן פרנסיסקו. המטרה משלבת רכישת מזון בזמן מהיר תוך רכיבה על אופניים, מה שמוריד בקלות את הקלוריות מהמזון ונחשב מירוץ כיפי ומשעשע למדי.

מרוץ אקסטרים בצ'ילה

בצ'ילה הרחוקה מתקיים מרוץ בשם Patagonian Expedition Race והוא נחשב מאתגר לחלוטין בין אם מדובר ברכיבה על גבעות ופסגות הרים, עד מעבר במים קפואים ושייט בקיאקים. מרוץ אופניים מסוג זה מאתגר במיוחד והוא דורש כושר על ועמידה בתנאים כמו חוסר בשינה וחוסר במזון. מירוץ זה שנמשך כ 10 ימים הינו קשה במיוחד והוא שמור למנוסים מקצוענים ואמיצים בלבד.

לסיכום, אם אתם נמצאים כבר בתוך הספורט המוטורי שכולל אופניים, בין אם אתם אנשים אשר רוכבים על אופניים חשמליים (שהם דרך נפלאה לרכב בעיר בערים וייתכן שבקרוב יהיו גם מירוצי אופניים חשמליים) לבין אם אתם רוכבי אופני שטח או כביש – זה הזמן להכיר יותר מרוצים ואף להצטרף אל מרוצי האופניים המפורסמים בעולם!

 

.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד