השכרת רכב באירופה – המלצות וטיפים להשכרה

השכרת רכב באירופה – המלצות וטיפים להשכרה

השכרת רכב היא אחד המפתחות העיקריים לתכנון טיולים בכל רחבי העולם, כאשר באירופה יש לה מקום של כבוד. להשכרה יש מספר לא מבוטל של יתרונות: הרכב השכור מגדיל את הגמישות ומאפשר למטיילים להגיע לכל מקום במועד שהם רואים לנכון. הרכב יכול לצמצם זמנים ומאמצי התניידות, מה שעשוי לשפר משמעותית את ההנאה מהחופשה.

עם כל היתרונות של השכרת רכב באירופה, צריך לזכור שיש לה מחיר שעשוי להיות גבוה בטיולים ממושכים, או כשבוחרים ברכב גדול ומצויד היטב. האינטרס הברור הוא לצמצם ככל שניתן את העלויות, תוך הגדלת ההתאמה של הרכב לצרכים. הנה מספר טיפים שיסייעו לכם לעשות את זה.

השכרת רכב באירופה

המפתח להצלחה: בחירה נכונה

האתגר הגדול ביותר הוא למצוא עסקת השכרת רכב שתתאים בדיוק לצרכים הנקודתיים שלכם לטיול הספציפי. זו הסיבה שרצוי שההשכרה תתחיל עם הגדרה של הדרישות מהרכב לטיול המוגדר, הגדרה שהיא פונקציה של היעד הנבחר, מספר הנוסעים, אזורי הנסיעה וכן הלאה. עליכם להעלות שאלות לגבי גודל הרכב (למעשה קטגוריית הרכב) וסוג ידית ההילוכים. ברוב מדינות אירופה היצע הרכבים הידניים גדול פי כמה מהרכבים האוטומטיים, כאשר המחירים זולים בצורה משמעותית.

את ההחלטה על הרכב רצוי לבצע כאשר יודעים בקווים כלליים מהו המסלול הנבחר. אם הטיול כולל שהות במספר ערים, אפשר לקבוע שהשכרת הרכב תהיה בימים שבין הביקור בערים. הסיבה היא שערים רבות באירופה אינן "ידידותיות" יותר מדי עבור נהגים, על אחת כמה וכמה כאלה שאינם מכירים את הדרכים או את חוקי התנועה. לכל יעד יש חוקים משלו מהבחינה הזו, וחשוב לעשות את המחקר שיאפשר לכם להכיר אותו.

כך חוסכים במחיר

בהשכרת רכב, כמו במשתנים אחרים של הטיול, הרצון הוא לצמצם ככל שניתן את המחיר שמשלמים. השוואת מחירים היא אחד הכלים המרכזיים והחשובים ביותר שעומדים עבורנו.

בתחום תחרותי כמו זה, ניתן למצוא פערים של עשרות אחוזים בין החברות השונות – מה שמגולם בסופו של יום לסכום של כמה מאות ולרוב גם אלפי שקלים. את ההשוואה כיום אפשר לבצע באמצעות שורה ארוכה של אתרי אינטרנט ייעודיים העוסקים בהשכרת רכב לאירופה, מכל מקום ובכל זמן. המשמעות היא שהמאמצים לשם ההשוואה הם מינימליים בהשוואה לשנים עברו.

יחד עם חשוב לראות מה כולל הסכם ההשכרה, ולקחת בחשבון שמה שזול "מדי" עלול להיות יקר. כך למשל מאחורי מחירים זולים מסתתרות השכרות רכב שאינן כוללות את הביטוחים הנדרשים, או אם תרצו הביטוחים שיספקו לנו שקט נפשי במהלך תקופת ההשכרה. דוגמא נוספת היא נקודות ההשכרה של הרכב: לרוב אנחנו משלמים יותר על לקיחת רכב משדה התעופה, כמו גם על איסוף והחזרה של הרכב מנקודות שונות. לפעמים שווה לשלם את ה"קנס" הזה – אם בחירת נקודת ההשכרה מונעת נסיעות מיותרות והופכת את הטיול למהנה יותר – אבל צריך לקחת בחשבון את העלויות האלה.

נגישות
גלילה לראש העמוד