דברים שכדאי לקחת לחו"ל

דברים שכדאי לקחת לחו"ל

הטיסה מתקרבת והחופשה המושלמת מחכה לכם מעבר לפינה. השאלות שעולות סמוך למועד הטיסה, מביאות עמן את אחת התהיות המרכזיות ביותר – מה לארוז במזוודה? בעוד שהדברים הקלאסים הם אריזת בגדים, כלי רחצה וכו' – ישנם הדברים הפחות נפוצים שכדאי מאוד שניקח אתנו לחופשה בחו"ל.

אוכל!

אמנם אחת החוויות הכי קסומות בחו"ל, היא להכיר את תרבותה של המדינה אליה אנחנו טסים גם מהבחינה הקולינרית. יחד עם זה, אם אתם שומרים כשרות או אפילו מעוניינים לקחת אתכם קצת נשנושים לדרך, כדאי שלא תוותרו על פירות יבשים. תוכלו לחלק אותם לשקיות קטנות, כך שלכל יום תהיה לכם שקית המכילה אגוזים, משמשים מיובשים, קשיו וכו'. זה מעולה לטיסה עצמה, ואף נהדר עבור טיולי שטח וסיורים ארוכים.

אם אתם נמנים בין שומרי הכשרות, כדאי לקחת עמכם לטיול אוכל בכמות מספקת. לפני זה, התעדכנו אם קיימות מסעדות כשרות ביעד שאליו אתם טסים (כמו בית חב"ד או מסעדות ישראליות שונות), כך תוכלו להיערך בהתאם.

צילומי מסמכים

אם אתם מאלה שאומרים "לי זה לא יקרה", אז סביר להניח שאתם לא נוטים לצלם את המסמכים השונים כשאתם טסים לחו"ל. מוטב שתדעו כי צילום המסמכים מהותי וחשוב ועשוי לסייע לכם במקרי אובדן וגניבה. הקפידו לשמור עותקים של הדרכון, פרטי הטיסה והביטוח הרפואי אצלכם, אצל שותפכם לטיסה וגם אצל ההורים, זאת משום שהם יוכלו לשלוח לכם אותם במידת הצורך.

בגדים

נכון, כולם אורזים בגדים לקראת הטיסה לחו"ל, אבל הנטייה הרווחת היא לארוז רק את הבגדים המתאימים לעונה. מומלץ לארוז חולצה ארוכה, גם אם אתם טסים בתקופה קיצית, זאת משום שאתם לא יודעים מה יהיה מזג האוויר בלילה או במהלך נסיעות בתוך היעד. באירופה למשל, בתקופת אוקטובר-ספטמבר, מזג האוויר נוח ונעים, יחד עם זה הלילות עשויים להיות קרים, לכן מוטב שתארזו עמכם ביגוד חם. נוסף לכך, אל תשכחו פריטי הלבשה תחתונה. ארזו מעט יותר פריטים ממה שאתם זקוקים, זאת בכדי להימנע מתקלות בלתי צפויות.

עזרה ראשונה

חשוב שתארזו במזוודה תיק עזרה ראשונה. בתיק דאגו לאחסן פלסטרים, כדורי למניעת כאבים, תחבושת אלסטית, דוחה יתושים, פולידין, כדורים נגד בחילות וכו'. אם אתם נוטלים כדורים מסוג מסוים, אל תשכחו להכניס גם אותם לתיק.

ומה עם טכנולוגיה?

בעולם מתקדם וטכנולוגי, קשה להימנע מלקחת לחופשה מוצרים טכנולוגיים. החל ממכשיר הטלפון הנייד שלכם (המשמש גם כמצלמה) ועד לטאבלט או מחשב נייד (אם מדובר בנסיעת עסקים). אל תשכחו להצטייד באוזניות, הן ישמשו אתכם בטיסה ובמהלך הנסיעות בטיול. בדקו מראש אם ביעד אליו אתם טסים, יש צורך במתאמי חשמל, ואם כן – רכשו שניים כאלה. מעבר לזה, אם אתם טסים לזמן ממושך, ניתן לרכוש סים מקומי ולהטעין אותו עבור שיחות יוצאות.

מחברת ועט!

אם מקודם ציינו את הפריטים הטכנולוגיים, הרי שגם לפריטים המסורתיים יש מקום במזוודה שלנו. מחברת ועט יסייעו לכם לתכנן את הטיול, לכתוב את קווי האוטובוס הרלוונטיים, את שם המלון ופריטים נוספים שעשויים לסייע לכם כשאין קליטת WIFI בסביבה. מעבר לזה, תוכלו לכתוב על החוויות שלכם ולנהל יומן מסע קטן.

 

טיול לחו"ל טומן בחובו חוויות קסומות, נופים מרהיבים ושלל אטרקציות. חשוב להצטייד בהתאם ולקחת לטיול אם כל הדברים להם אתם זקוקים. טיסה נעימה!

 

 

נגישות
גלילה לראש העמוד