פריז שטרם הכרתם: אלה האתרים שאסור לכם לפספס!

פריז שטרם הכרתם: אלה האתרים שאסור לכם לפספס!

באגט, אידית פיאף, שאנסונים, אוכל מעודן, מגדל אייפל ועוד – כולם אייקונים אשר מסמלים את עיר האורות, פריז.

פריז נחשבת לאחד היעדים הפופולאריים גם בקרב ישראליים וגם בקרב תיירים מכל רחבי העולם, כאשר העגה הפריזאית המתגלגלת על הלשון, ריחות המאפים וחנויות היוקרה הם רק חלק קטן ומזערי ממוקדי המשיכה של אנשים למקום.

אז אילו אתרים אסור לכם לפספס בטיול בפריז? הכנו לכם רשימה שתעשה לכם חשק לבאגט טרי:

בעיר הבירה של צרפת, פריז, ישנן שלל אתרים תיירותיים מושכים במיוחד ועמוסי תיירים, כגון: מגדל אייפל, הפנתאון של פריז, שאן דה מארס, ועוד, כאשר מקומות אלה הינם אתרים שפוקדים מאות אלפי אנשים מידי חודש.

עם זאת ישנם עוד כמה מקומות שחשוב להכיר ביניהם:

גבעת מונמארטר

מקום זה ממוקם בצפון פריז והוא סוג של גבעה עם מדרגות ומבנה מרהיב, שנמצא ברובע ה18 של העיר. הגבעה הייתה ידועה גם כ'הר הקדושים' ומקום בו נערפו ראשיהם של רבים מהתושבים בשנת 272.

הקדושים שנערפו ראשם על הגבעה היא ישועים שנחשבו עם השנים קדושים בעיניהם של הציבור הפריזאי, תוך שהגבעה הינה אחד הסמלים החשובים במהפכה הצרפתית. המקום הוא מקום תצפית מרהיב שכולל גרם מדרגות גבוה שבסופו מבנה עתיק יפיפייה!

גבעת מנומארטר פריז

קתדרלת נוטרדאם

נוטרדאם היא קתדרלה שנבנתה כבר במאה ה12, וזאת על מנת לבנות כנסייה בסגנון גותי שתהווה מרכזה הדתי של העיר פריז. הקתדרלה היא מקור מגוריו של ויקטור הוגו אמן ואדריכל ששימר את סגנון החיים הגותי שבפריז. הוגו נקרא גם 'הגיבן מנוטרדאם' ועל שמו נוצרו אגדות ומעשיות רבות כמו גם סרטים של חברת ההפקות הענקית: וולט דיסני.

קתדרלת נוטרדאם נחשבת אחת המפורסמות בעיר והיא נבנתה בסגנון גותי שנחשב עד היום לאחד מסגנונות האדריכלות הקשים לבנייה ולעיצוב. נוטרדאם היא גם מקום מושבו של הארכיבישוף של העיר והיא נחשבת מקום קדוש. קתדרלה זאת היא אחד ממוקדי העלייה לרגל של האיטלקים והיא משמשת כמקום קדוש כבר כאלפיים שנה!

הכנסייה מרהיבה ביופייה, והיא אחד מהסמלים החשובים בעיר שנמצאים בלב ליבה של פריז. לקתדרלת נוטרדאם סיפורים היסטוריים שונים ומרתקים ביניהם: הרס הפעמון של הכנסייה בזמן מלחמות עקובות מדם ביניהן המהפכה הצרפתית, אוצרות שחבויים בה כמו פסלים, ציורים וחלונות הוויטרז' המהממים, כמו גם שרידי קדושה מרתקים שמשמשים סמלים נצחיים במקום.

קתדרלת נוטרדאם

כיכר הקונקורד

הוצאות להורג הפריז היו תכניות הראליטי הקדומות ביותר שידעה האנושות כאשר אחד המקומות המרכזיים בהם התבצעו הוצאות להורג הייתה כיכר הקונקורד. הכיכר הייתה פעילה במיוחד בשנת 1793 שם הוצאו מלכים ומלכות כמו מארי אנטואנט ("אם אין לחם תאכלו עוגות!") מאדם דו, והמלך לואי ה 16. בכיכר זאת הוצאו להורג יותר מ 1,300 אנשים, כאשר אחד משמותיה היה גם 'כיכר המהפכה'.

כיכר הקונקורד פריז

שאן דה מארס

אם ליבכם יוצא אל אומנות ותערוכות, מומלץ לפקוד בביקור בפריז גם את שאן דה מארס והוא אתר תערוכות מרכזי בעיר. במקום ישנן שלל תערוכות שבהן מוצגות עבודות אומנות מרהיבות, תוך שניתן לחזות באומנות במאה העשרים, תערוכות עולמיות של שנים כמו 1867, ותערוכות קולוניאליות משנת 1937 שנחשבות בין הגדולות והמעניינות בעולם!

שאן דה מארס פריז

לסיכום: סה לה וי! החיים בעיר כמו פריז שוקקים, מעניינים, מלאי היסטוריה ותרבות. אז אם אתם רוצים לחוש את האנושות במיטבה וגם להבין את צדדיה האפלים – זה הזמן למסע אל פריז: העיר  המרהיבה, המאירה ועוצרת הנשימה.

נגישות
גלילה לראש העמוד