אם אתם יוצאים בקרוב לחו"ל, בין אם מדובר בנסיעת עסקים קטנה, עד לטיול תרמילאים או רילוקיישן – חשוב שתדאגו לבטח את עצמכם מבחינה רפואית, וזאת כדי שכל נסיעה: החל מסוף שבוע רומנטי באירופה, עד למגורים ולימודים במידה זרה – תהיה טובה ובטוחה.

 

מי שטס פעמים רבות, יודע ומורגל בהזמנת ביטוח נסיעות, בעוד שרבים בעלי העסקים אשר מבצעים ביטוח בריאות אוטומטי אשר מתחדש בכל פעם שהם יוצאים מהארץ. אבל מה צריך לדעת על הפוליסה החשובה הזאת? וכיצד בוחרים בפוליסה נכונה ביותר עבורכם? כל המידע בהמשך.

ביטוח נסיעות, דבר שאסור לשכוח!

אם מצאתם כרטיס טיסה במחיר משתלם ליעד בחו"ל, אם כבר ארזתם מזוודה, השארתם מפתח לשכנה כדי שתאכיל את החתול וכיוונתם את השעון המעורר לשעת הטיסה המוקדמת – חשוב מאד, רגע לפני שאתם ממריאים: לדאוג לביטוח נסיעות לחו"ל.

 

פוליסה זאת, שהפכה לבין השכיחות בתחום הביטוח, נועדה כדי לאפשר לנוסעים מגוון טיפולים בעת שהייה מחוץ לארץ, בעוד שמדובר בכיסוי עבור טיפולים שגרתיים עד לטיפולי חירום, ניתוחים ואך הטסה לבית החולים, בעת הצורך.

קווים לדמותה של פוליסת נסיעות

כדי להכיר לעומק את הפוליסה והכיסויים שהיא מבטיחה, חשוב בתחילה לדעת מי הגופים שמציעים ביטוח נסיעות, מלבד חברות הביטוח הפרטיות. כיום, כל אדם שמחזקי כרטיס אשראי, כל אחד שחבר בקופת החולים, או נוסע לחו"ל דרך ארגון גדול – כדאי שיברר האם הוא יכול לבטח עצמו בביטוח נסיעות לחו"ל במחיר מוזל. ברור זה חשוב, משום שבכך אפשר לרכוש פוליסה מתאימה, במחירים אטרקטיביים.

 

מלבד זאת, חברות הביטוח הפרטיות גם הן מציעות פוליסת נסיעות, בעוד שהביטוח יכלול כיסויים עבור טיפולים רפואיים, כמו גם עבור ביטול נסיעה. הפוליסה כוללת פיצוי בעת אבדן או גניבת ציוד אישי, ושאר הטבות המיועדות ליוצאים מן הארץ.

 

מה כוללת פוליסה נסיעות בסיסית?

כפי שהזכרנו, מרבית קופות החולים והחברות אשר עוסקות באשראי וביטוח – יציעו כמה מסלולי ביטוח אשר מיועדים עבור חופשה, עבור נסיעת עסקים, רילוקיישן ואף עבור מי שמהגר לחו"ל. בפוליסה הבסיסית ניתן למצוא הטבות, כגון: כיסוי בעת ביקור רופא או קבלת מרשמים, קבלת כיסוי בעת ניתוחים ופרוצדורות בחו"ל, כיסוי בעת טיפולי שיניים, קבלת פיצוי בעת תאונת דרכים, ושאר כיסויים והטבות שקשורות אל קבלת טיפול רפואי בעת שהייה בחו"ל.

מי שירכוש פוליסות מורחבות, יוכל ליהנות גם מטיפולים ברפואה המשלימה, שרותי הטסה וחילוץ, ואף (חלילה!) הטסת גופה לארץ, במקרים של מוות.

בחירת פוליסה מתאימה

כעת שאתם יודעים מה מכסה ביטוח נסיעות לחו"ל, הגיע הזמן לבחור את הפוליסה המתאימה. כדי לעשות זאת במהירות: נסו לבחור חברת ביטוח שמציעה פוליסה מותאמת לצורך שלכם, במחיר אטרקטיבי. בעת הבחירה, שימו לב כי ישנם כמה שיותר כיסויים בחבילת הביטוח אותה מציעים לכם, בעוד שיש לבחור פוליסה המתאימה למטרה שבגינה אתם יוצאים מן הארץ.

 

חשוב לדעת!

פוליסת ביטוח נסיעות, תקפה החל מרגע היציאה שלכם מן הארץ עד החזרה. אם חלילה קרה אירוע מצער, אם חליתם בזמן השהייה בחו"ל, או אם איראה תאונה, או כל מקרה ביטוחי אחר – מומלץ מאד לשמור את כל המסמכים שמתארים את אופן הטיפול הרפואי, מידע אודות המקרה, את חוות הדעת של הרופאים ואת ההוצאות שלכם. בכך, כאשר תגיעו לארץ, תוכלו לתבוע החזרים מחברות הביטוח. בשל כל אלה, ניתן להבין למה כל אחת ואחד חייבים ביטוח נסיעות.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד