איך שומרים על כושר בחו"ל?

איך שומרים על כושר בחו"ל?

 

לקראת הקיץ, רבים סוגרים חופשות וחבילות נופש לחו"ל, בין אם מדובר בטיול קצר של שבוע או סופ"ש ובין אם מדובר בטיול ארוך של שבועיים ומעלה. אחד החששות של לא מעט מטיילים, הוא לאבד את הכושר הגופני בחו"ל ואפילו לעלות במשקל. יש מגוון רחב של דרכים לשמור על כושר גם במהלך טיול בחו"ל. סקרנים? אספנו בעבורכם כמה המלצות חיוניות ורעיונות מעולים!

 

נא להצטייד בהתאם!

לא משנה מהו סוג החופשה שאליה אתם יוצאים, כי זו יכולה להיות חופשת בטן-גב וזו יכולה להיות חופשה עשירה בטיולי טבע ומסלולים למיטיבי לכת. כך או כך, יש להצטייד בכמה פריטים בסיסיים, ובין היתר גם בבגדים נוחים, נעלי הליכה וכו'. כמו כן, ניתן להביא עמכם עזרים ייחודיים לאימון כמו גומיות אימון, משקוליות קטנות ואפילו רצועות TRX. היערכות מוקדמת תסייע לכם לצלוח את המשימה ולשמור על כושר גם במהלך החופשה בחו"ל.

 

אימוני כושר

נכון, הדרך האידיאלית והקלאסית ביותר לשמור על הכושר בחו"ל היא לבצע אימוני כושר ממוקדים. ברוב בתי המלון בעולם ישנם חדרי כושר לשימוש האורחים, כך שתוכלו לקבוע לכם אימון קבוע מידי בוקר או ערב. אבל מה עושים כשאין חדר כושר במלון? ובכן, תוכלו לבצע אימונים בחדרכם, ואף ניתן לצאת לריצות והליכות ברחוב. חפשו ברחבי הרשת תוכנית אימונים ממוקדת המתאימה לרמת הקושי שלכם, כך תוכלו לבצע אימון יעיל ואפקטיבי גם בחדר בית המלון (למשל אימון הכולל סקווטים, שכיבות סמיכה, כפיפות בטן ותרגילי מזרן נוספים).

 

אימונים עקיפים

אימונים עקיפים הם אימונים שמיושמים באופן אגבי, כלומר, לא אימון ייעודי. שנדגים?

  • יצאתם לטיול מוזיאונים באירופה? החלטתם למצוא את כל היעדים האטרקטיביים במינכן? נסו למצוא את הדרכים אל המקומות הללו מבלי להיעזר בתחבורה הציבורית, כלומר – לכו ברגל. זה נכון שלא תמיד ניתן להגיע ממקום למקום ברגל, ולו בשל המרחקים הארוכים, אבל אם יש אפשרות כזו, נסו לנצל אותה באופן המיטבי. חוץ מזה, רק באמצעות הליכה רגלית מגלים מקומות מדהימים בעולם!
  • מעליות? מה פתאום, במקום לעלות במעלית לחדר בבית המלון או לתצפית ייחודית, העדיפו עלייה במדרגות.
  • חפשו מסלולים מרהיבים הכוללים הליכה בטבע, בין אם מדובר בעלייה לתצפית על נופים עוצרי נשימה ובין אם מדובר בשמורת טבע או פארקים לאומיים בחו"ל.

להקפיד על תזונה נכונה

לשמור על הכושר ולהשתדל לבצע פעילות גופנית זה בהחלט חשוב מאוד, אבל לצד זה יש לדאוג לתפריט מאוזן ולאכילת כל אבות המזון, וזאת על מנת שתוכלו לשמור על תזונה נכונה ובריאה. כמו כן, יש להצטייד בבקבוק מים ולשתות לכל אורך הטיול כמה שיותר (ולפי הצורך).

 

 

טיול לחו"ל הוא ללא ספק חוויה מהנה ומיוחדת. לאנשים שרגילים להתאמן, היעדר אימונים לתקופה ארוכה (כן, גם סוף שבוע נחשב תקופה ארוכה עבור מתאמנים) עלול להוות מכשול ולכן חשוב לשמור על כושר גם במהלך החופשה, כשיש מגוון רחב של דרכים לעשות זאת. טיול מהנה!

 

נגישות
גלילה לראש העמוד