נסיעות וטיסות ארוכות: 7 דרכים יצירתיות להעביר את הזמן

נסיעות וטיסות ארוכות: 7 דרכים יצירתיות להעביר את הזמן

פודקאסטים

למי שחי בישראל קל להתרגל לנסיעות קצרות אפילו ליעדים הנחשבים מרוחקים. שעתיים נסיעה מביאות אותנו לאזור שונה לחלוטין: מהנגב לשפלה, מהשפלה לגליל וכו'. כאשר אנחנו מגיעים למדינות שונות לטיול, אנחנו פתאום מבינים שאפשר לנסוע ברכבת אפילו ימים שלמים או לטוס במטוס מספר דו ספרתי של שעות. טיסות ליעדים רחוקים או נסיעות ארוכות בתוך אותם יעדים יכולות להיות קשות ומאתגרות. אנחנו נדרשים להכין את עצמנו מבחינות שונות ואחת העיקריות היא תעסוקה שלנו. כאשר יש לנו 10, 14 או 22 שעות לשבת בחלל מוגבל, הזמן יכול לעבור מאד לאט ולהיות גורם מתסכל. במאמר הזה הכנו לכם רעיונות שיעזרו לכם להעביר נסיעות כאלו עם יותר עניין ואולי אפילו להפיק משהו מהן! נתחיל:

פודקאסטים

האזנה לפודקאסטים יכולה להעביר זמן רב תוך שאנחנו מעשירים את עצמנו בידע ומאתגרים את החשיבה. ניתן להאזין דרך אתר "מרכז הפודקאסטים" למגוון רחב של פודקאסטים בתחומים שונים. ניתן להאזין ולהעשיר את הידע שלנו בתחומים הנוגעים לעניין המקצועי, לדוגמא: שיווק, כלכלה, עיצוב ועוד. יש פודקאסטים אחרים העוסקים בנושאים שיהיו מעניינים בשביל כל אדם חושב באשר הוא: היסטוריה, פילוסופיה וכו'. אחרים יהיו יותר קלילים ויעסקו בדברים כמו אמנות או ספורט. האזנה לפודקאסט לא מצריכה חפצים חוץ מאזניות ומכשיר נייד. במידה ומדובר בטיסה או אזור ללא קליטת אינטרנט, זכרו להוריד את הפודקאסטים מבעוד מועד בכדי שתוכלו להאזין במצב 'אוף ליין'.

האזנה למוזיקה

זו פעילות שאנחנו מבצעים באופן די שגרתי. כאשר יש לנו הרבה זמן להאזין למוזיקה, היא יכולה להפוך לפעילות מעט שונה והרבה יותר מעמיקה ומהנה. זו ההזדמנות להאזין לאלבומים שלמים שתמיד רציתם ולא היה לכם פנאי. אפשרות נוספת היא להאזין למוזיקה שנוצרה במדינה בה אתם מבקרים או אליה אתם טסים. זה יעזור לכם להתחבר לתרבות ואפילו ליהנות יותר מהטיול.

ספרים

קריאה בספרים היא פעילות שמאד מתאימה לנסיעות ארוכות. החיסרון היחיד בה, הצורך לשנע ספרים כבדים, כבר לא קיים למעשה. כיום ניתן לקחת קורא ספרים דיגיטליים או כל טאבלט ולקרא עליו את הספר שלכם. שוב, זו ההזדמנות שלכם לקרוא ספרים ארוכים שבחיי היום יום לא מוצאים את הפנאי אליהם. כל כך הרבה אנשים מהללים את 'מלחמה ושלום', זה חייב להיות ספר טוב! זאת ההזדמנות שלכם לקרוא אותו. נכון שבישראל קריאת ספרים דיגיטליים פחות תפסה, אבל לטיולים מדובר בפתרון מושלם שחוסך משקל ומקום במזוודה.

סריגה

אם תרצו לעסוק בפעילות שבסופה תישארו עם מוצר של ממש וגם זיכרון יפה, סריגה היא הפתרון בשבילכם. ניתן ללמוד עקרונות מאד בסיסיים של סריגה ולהתחיל ליצור מוצרים פשוטים כמו צעיפים או כובעים. אם אתם נוסעים להתארח אצל מישהו תוכלו לתת לו את המתנה המיוחדת הזו.

כתיבת יומן

כאשר אתם בטיול, יש לכם חוויות מיוחדות ואולי אפילו זמן לתובנות על החיים שלכם או כלליות יותר. זהו הזמן לכתוב יומן בו תעלו על הכתב את כל ההרהורים שלכם. תוכלו לכתוב על ההתרחשויות בטיול עצמו, על שיחות שהיו לכם ואפילו על הנסיעות הארוכות…

לימוד שפה

אם יש לכם הרבה זמן פנוי, תוכלו להקדיש אותו ללימוד שפה במגוון דרכים: ההאזנה לקטעי קול, פתרון של ספרי לימוד ואפילו אפליקציות שונות. אם אתם נמצאים במדינה בה דוברים את השפה הנלמדת, תוכלו לתרגל ממש בזמן הנסיעה עצמה עם הדיילת או עם השכן לנסיעה.

סרטים

כאמור, זה הזמן להשלים תערי תרבות שאתם מרגישים שיש לכם וזה אומר גם צפיה בסרטים שונים. זו פעילות שתוכלו לעשות עם שותפים לטיול רק תזכרו לקחת מפצל לחיבור שתי אוזניות או שני זוגות של אוזניות אלחוטיות.

נסיעה טובה!

נגישות
גלילה לראש העמוד