ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שחשוב לדעת לפני שסוגרים עסקה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שחשוב לדעת לפני שסוגרים עסקה

ביטוח נסיעות לחו"ל:

חיכינו לכך כמעט שנה שלמה, ועתה הרגע הגיע. סוף סוף ניתן להתחיל להתרגש מהמחשבה שלמשך כמה ימים נראה נופים אחרים, נטעם אוכל אחר ואף נדבר שפה אחרת. עם זאת, רגע לאחר שמחליטים על יעד ורגע לפני שמתחילים לחשוב אלו בגדים נכנסים למזוודה, יש לוודא שקיים ביטוח נסיעות. כמו כן, יש לשים לב שהקורונה עדיין כאן, בעיקר ברחבי העולם, ועל כן גם אם מחוסנים, יש כמה דברים שמוטב לקחת בחשבון. למה אם כן ניתן לצפות מביטוח נסיעות לחו"ל 2021 ולמה חשוב לשים לב? אספנו עבורכם מספר נתונים מעניינים:

ירוק אדום וכל מה שביניהם

עד להודעה חדשה, מושג כגון מדינה ירוקה או אדומה, הוא חלק בלתי נפרד מהלקסיקון. הרעיון הוא שכל הגדרה משנה את היחס לגבי חובת הבידוד לאחר החזרה ארצה, כך שאם עומדים לטוס למדינה אדומה, היו מוכנים להיכנס לבידוד למשך 10-14 יום. פה נציין שמדובר בהגדרות שנוטות להשתנות, ועל כן יש להיות במעקב. פה רבים טועים לחשוב שמחיר הפוליסה מושפע "מצבע" המדינה, אך אין זה נכון, וזאת כי הפוליסה מושפעת בעיקר מאופי הנסיעה (נסיעה אתגרית/ נסיעה עסקית..) וכמובן מסך הנתונים הפיזיים של המבוטח. עם זאת, כפי שמתבהר מהראיון של אבנר הייזלר בדה מרקר, תמיד יש לבחון מהן תתי ההשלכות, ופה הייזלר מחדד שלקראת נסיעה למדינה אדומה מוטב לעשות הרחבה בדבר קורונה. עוד ראוי לדעת שאם עומדים לטוס למדינה שברגע האחרון הפכה לאדומה, מוטב מראש לבדוק האם הפוליסה יודעת להציע לכך כיסוי (לרוב לא).

פוליסה מותאמת קורונה

ציינו קורונה ועל כן נמשיך לחדד בנושא. בימים אלו של חוסר וודאות, יש לוודא שהפוליסה מותאמת למצב החדש. מה זה אומר? מאוד ייתכן שבשל תרחיש כזה או אחר שנוגע לקורונה תאלצו להישאר יותר זמן ביעד, תאלצו לעבור אשפוז מקומי וכדומה. מכאן שחשוב ביותר לוודא מהי תקרת ההחזרים עבור סך ההוצאות הרפואיות, מהי תקרת ההחזרים לגבי שינויים בכרטיסי טיסה וכמובן שחשוב לוודא אלו תנאים מגבילים את תנאי ההחזר.

מקבץ דגשים חשובים

אם יצא לכם להיתקל באבנר הייזלר במעריב, נראה שקיבלתם את הרושם הנכון, אכן מדובר באיש עסקים בעל ניסיון עשיר וידע רב בביטוחים, וככזה הוא מבקש לחדד מספר דגשים. לפני שסוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל, יש לברר כיצד אותה חברת ביטוח מתנהלת מול תביעת החזרים, כמה זמן לוקח לה לעמוד בהתחייבות, האם הביטוח כולל סיטואציות שנוגעות לכבודה, האם קיים מענה און ליין סביב השעון שמתנהל בעברית, האם יש כיסוי במקרה של צורך בהטסה לארץ, האם קיים סעיף החזר הוצאות (אפשר לקבל החזר בגין אשפוז בגלל פציעה במהלך חופשה, מילואים וכדומה) ואפילו מומלץ לוודא שהביטוח כולל טיפולי שיניים (טיפול שיניים פשוט עשוי להציל טיול שלם).

הדרך הקלה לבצע השוואה

אז כן, ביטוח נסיעות לחו"ל הוא בגדר חובה, והקורונה בהחלט שינתה כמה סדרי עולם. מה מעבר? הכרחי לדעת כיצד לבחור את הפוליסה הרצויה. עם זאת, היו בטוחים שבדיקה מהירה תעלה מבחר רב, כך שהכרחי לבצע סינון קפדני. מה עושים? לאחר שעורכים סקר ראשוני, יש להתחיל להשוות, אך פה הכרחי לוודא שמתייחסים בדיוק לאותם הנתונים. רוצים לקפוץ לשורה התחתונה ולקצר שלבים? בקשו שישלחו למייל הצעות מחיר, פלוס גילוי נאות (תקציר של הפוליסה). לאחר שמשווים התמונה מתחילה להתבהר. לבסוף נציין שכל אחד צריך להכניס למשוואה כיסויים שנוגעים למצבו אישי. כך למשל ייתכן שרצוי לכלול הרחבה בדבר הריון, הרחבה בדבר ספורט חורף וכדומה. טיסה נעימה!

נגישות
גלילה לראש העמוד