איך לשלב עסקים והנאה בטיול בחו"ל?

איך לשלב עסקים והנאה בטיול בחו"ל?

יש משפט ידוע שטוען ש"לא מערבבים ביזנס עם פלז'ר", אך את אותו משפט מוכר נניח לרגע בצד ונעבור לחדד שהשילוב לא רק מותר ואפשרי, אלא גם מאוד נכון עבור מגוון סיטואציות, ואם תבקשו שנשכנע אותכם על ההתחלה, נציין שכל מהלך שמבצעים באופן מהנה, מראש יתגלה כיותר נכון, ולו כי האווירה החיובית תתמוך לכל אורך הדרך במוטיב ההצלחה.

נדלן בחול

רכישת נדל"ן

גם אתם יושבים בבית או בעבודה ורק חולמים על חופשה מהנה, אך באותה נשימה מבינים שכסף לא גדל על העצים, חופשה היא דבר יקר וחופש מהעבודה לא כ"כ מהר ניתן לקבל? ובכן הגיע הזמן שתבחנו את הצד השני של המטבע, בו ניתן גם לעבוד וגם לנפוש ובתור דוגמה נבחר באחת הסיטואציות היותר מתבקשות – השקעה של נדל"ן בחו"ל. שנרחיב? כיום מצב הנדל"ן בארץ יחסית התייצב, אך עדיין יש לא מעט סיטואציות שעבורן מוטב לקחת את הכסף שיושב בצד ולהשקיע אותו בנדל"ן בחו"ל. עם זאת, כיוון שאף אחד אינו ממהר לרכוש חתול בשק, תמיד ראוי לעלות על טיסה ולהגיע לראות בדיוק במה מדובר, אלא אם כן סומכים בעיניים עצומות על הצד שתופר את העסקה.

ביקור בנכס

לצד העובדה שמומלץ לעלות על טיסה ולבחון את הנכס הפוטנציאלי, יש סיטואציות נוספות שבהן מומלץ לערבב בין ביזנס לפלז'ר. כך למשל נציין שהרבה אנשים בוחרים לרכוש בית נופש במקום שמהווה אטרקציה עבור תיירים. מכאן שניתן להשכיר את המקום במשך השנה, אך כאשר לכם מתחשק נופש, פשוט עולים על טיסה ומגיעים לנכס ששייך לכם. באותה הזדמנות בוחנים כיצד הוא שמור, מה אפשרי לשפר בו, איזו חוויה הלקוח מקבל, לצלם תמונות מחמיאות שלו, לדבר עם סוכנות תיירות מקומית (עבור שיתוף פעולה), ללמוד אלו אטרקציות המיקום יודע להציע (כך שתוכלו להעביר את המידע לתיירים) וכדומה.

נדל"ן בחו"ל

חיפוש אחר העסקה הבאה

הרבה פעמים אומרים שאם לא נמצאים במקום לא מבינים מה הוא באמת יודע להציע, ועל כן מי שמבקש למצוא נדל"ן בחו"ל עבור השקעה, צריך להגיע ולחוות את המקום, להשוות בין אופציות, לאתר מקומות מיוחדים, לדבר עם מקומיים, לבחון תכניות מנהלתיות וכדומה. רק באופן שכזה ניתן לשים את האצבע על הזדמנות שווה עבור השקעה, ואף במיוחד כיום כאשר מגוון אזורים נכשלים מבחינה כלכלית מתחילים לחזור לעמוד על הרגליים ומחפשים אחר משקיעים זרים.

ערך מוסף

ציינו השקעת נדל"ן כדוגמה אידאלית שמשלבת בין עסקים להנאה, אך אין לטעות שלא קיימות אופציות נוספות, ועל כן נציין שלא מעט עובדים נשלחים מטעם העבודה לקיים מפגשים עסקיים בחו"ל, כאשר העובדים עולים על טיסה, מקיימים את הפגישה וממהרים לתפוס טיסה חזרה. שגרה שכזו בהחלט עשויה להתגלות כשוחקת ועל כן חשוב מדי פעם להאריך את השהות במקום בכמה ימים, כך שבאופן כללי העבודה תיתפש כבעלת ערך מוסף – ערך ייחודי ויוקרתי, כאשר אחת מהאופציות היותר מהנות היא לצרף מדי פעם את בן/ת הזו לנסיעה, כך שמפגישת עסקים יתאפשר לקפוץ לחופשה זוגית.

עבור יזמים בנשמתם

לסיכום נציין שגם קיים מצב הפוך, אך הוא בעיקר מיועד עבור יזמים בנשמתם. במה מדובר? ובכן כאשר טסים ליעד חדש בחו"ל, מוטב כל הזמן להשאיר את "הראש העסקי" על "שקט", וזאת על מנת לבחון בכול רגע נתון האם קיימת הזדמנות עסקית כזו או אחרת, כי הרבה פעמים הרעיונות הטובים ביותר מגיעים כשמשחררים ומשנים מקום ואווירה. נשמע טוב? ערבבו ביזנס עם פלז'ר ונראה מה ייצא.

נגישות
גלילה לראש העמוד