השכרת רכב בחו"ל בדרך הבטוחה

השכרת רכב בחו"ל בדרך הבטוחה

אם החלטתם להגיע אל מדינה חדשה ולתור אותה באמצעות רכב שכור, חשוב שתדעו כי בניגוד להשכרת רכב בארץ, השכרת רכב בחו"ל מחייבת בכמה בדיקות ופעולות שהופכות את תהליך ההשכרה לבטוח יותר. אז כיצד מבצעים השכרת רכב בדרך הבטוחה ביותר? כמה דגשים בהמשך.

אחת הדרכים ליהנות מחו"ל ואף לבקר בכל מקום בעולם בצורה יעילה יותר היא באמצעות השכרת רכב – כי הרי רכב צמוד במרבית מהמקרים מקל מאד בהגעה ממקום למקום.

כיום ישנן שלל חברות להשכרת רכב המציעות מגוון רכבים ודילים שונים לתיירים ומבקרים.

השכרת רכב בחו"ל

 

אבל למה צריך לשים את הדגש בזמן ההשכרה וגם בעת ההגעה אל חברת ההשכרה?

מציאת חברת השכרה אמינה

מצאו חברת השכרת רכבים אמינה וכזאת שנחשבת מוכרת בארצה או בעולם. כיום ניתן למצוא חברות אמינות להשכרת רכב על ידי דירוגים שמקבלת החברה מגולשים אמתיים ועל ידי המלצות.

בנוסף חשוב לנסות למצוא חברות אשר מציעות מקסימום בטיחות בתשלום על עסקת ההשכרה, ויש להם ביטוח אחד ותשלום אחד ברור ולא חבוי.

שימו לב כי החברה לא גובה מחיר אקסטרה במקרה של איחורים ובמקרים של תנאי מזג אוויר קשים במקום,  וודאו כי אלה לא משפיעים על מחירי החברה, שכן היו מקרים שאנשים הגיעו אל חברת ההשכרה באיחור ובמזג אוויר סוער וגילו שהם חויבו בכמה עשרות אירו או דולרים על עובדה זאת.

השכרת רכב בחו"ל

השוואת מחירים

בצעו השוואת מחירים בין רכבים להשכרה בחברות שונות ונסו לבדוק את האותיות הקטנות. לא כל חברה שמציעה מחירי רצפה בהשכרת רכב היא חברה הגונה, וישנם כאלה שכבר באותיות הקטנות מעלות את מחיר הרכב וזאת מבלי שתצפו לכך.

בדיקת סוג הרכב

כאשר אתם בוחרים את סוג הרכב שאתם רוצים לשכור שימו לב כי הוא מתאים ליכולות שלכם. בדקו כי הרכב מכיל את ידית ההילוכים המתאימה לכם (אם אינכם יודעים לנהוג בידית הילוכים ידנית וודאו כי הרכב בעל ידית הילוכים אוטומטית) ושימו לב כי אתם יכולים לשלוט על גודלו של הרכב.

התאמה למספר הנוסעים

התאימו את הרכב שאתם בוחרים למספר הנוסעים. אם אתם מטיילים עם משפחה גדולה בחרו בוואן משפחתי, אם הטיולים יחלשו על גבי הרים וגבעות בחרו בג'יפ, ואם אתם מתכנוניים לנסיעה עירונית בזוג או כיחידים: בחרו ברכב חכם קטן ועירוני שגם יסייע לכם לחסוך דלק, גם יהיה זול יותר להשכרה וגם יאפשר לכם יותר תמרון בחניות.

השכרת רכב בחו"ל

בדיקת חוזה ההשכרה

בדקו את חוזה ההשכרה עוד לפני שאתם משלמים ושימו לב מה הוא כולל: חשוב שלא יהיו בו סעיפים דרקוניים לגבי קלקולים ברכב, בלאי או פגיעות ונסו להשוות אותו לחוזים של חברות אחרות ולבדוק אם הוא ראוי והגיוני לתמה.

הוצאת רישיון בינלאומי

כדי לקבל את הרכב מחברת ההשכרה חשוב להצטייד ברישיון נהיגה בין לאומי. הוצאת רישיון בינלאומי כרוכה בפנייה אל הזכיינים הבאים: טלדור ומ.מ.ס.י.  שם אפשר בנקודות קבלת הרישיון להנפיק רישיון בינלאומי. עוד חשוב להגיע אל חברת ההשכרה בחו"ל עם רישיון פלסטיק (משמע כרטיס ולא נייר) בתוקף וזאת כדי לקבל את הרכב.

הצטיידו בשני כרטיסי אשראי

כאשר אתם מגיעים לחברת השכרת רכב בחו"ל שימו לב כי אתם מצטיידים בשני כרטיסי אשראי. ישנן חברות שירצו לקבל למשמרת כרטיס אשראי אחד לביטחון.

מועד החזרת הרכב

בדקו מהו מועד השכרת הרכב ובאיזה שעה עליכם להחזירו לחברת ההשכרה. נסו לא לאחר. לעיתים איחור של שעה יוליד חיוב כפול, ולכן חשוב לשים לב לשעות לקיחת הרכב והחזרתו.

לסיכום, כאשר אנו נמצאים בחו"ל אנו מנסים להיות כמה שיותר זהירים עם הכסף שלנו ובהתנהלות עמו. לכן גם בהשכרת רכב יש לשים לב לפרטים הקטנים בהשכרת הרכב.

נגישות
גלילה לראש העמוד