הגירה לארצות הברית – המדריך השלם

הגירה לארצות הברית – המדריך השלם

הגירה לארצות הברית

יותר ויותר ישראל מחפשים דרכים חדשות אבל בעיקר, החיפוש הגדול ביותר הוא לחיות חיי רווחה לצד זוגיות, לימודים או עבודה. אם כן, הסיבות או הרצון להגר לארצות הברית נובע או מענייני משפחה, או מהרצון ללמוד במקום אחר עם תנאים אחרים או אפילו לייצר אפשרויות עבודה טובות יותר. נשמע לכם מוכר? האם גם אתם מתכננים לבצע שינויים בחייכם וחלק מזה הוא גם לנסות להעתיק את החיים שלכם לארצות הברית? אם כן, המאמר הזה הוא בדיוק עבורכם. במאמר הבא נעסוק בעיקר בכל הדרכים להשיג את מרב היתרונות מאותה הגירה לארצות הברית – החלום והשגתו.

הגירה לצרכי עבודה – גרין קארד

יש לא מעט סיבות הקשורות בהליך הגירה לארצות הברית, אחת מהן היא גם לצרכי עבודה. כן, לעיתים ישראל לא מספקת את האדם הממוצע שמרגיש כי הוא משלם ומשלם אבל לא מצליח לחיות את איכות החיים שתמיד חלם עליה. במצב הזה, הוא מחפש אפשרויות אחרות וביניהן, גם לצאת מישראל ולהתפרנס ולחיות בארצות הברית. אז מה צריך לעשות? בעוד המילה הגירה הינה מילה כללית, צריך להתייחס לסיבה הישירה שהיא למעשה, השגת אישורי שהייה לצרכי עבודה ובשפה פשוטה, קוראים לזה אישורי עבודה כאמור "גרין קארד". תוהים מדוע ניתן לו השם הכרטיס הירוק? מעבר לכך שצבעו הוא בצבע הירוק, המשמעות שלו אף נרחבת יותר. למעשה, לא תוכלו לשהות או לעבוד בארצות הברית ללא אישור זה. במעמד זה, אדם שיש לו את הכרטיס המיוחל, יכול למעשה להחזיק בלא מעט זכויות במשך להעסקתו במקום, כך שגם אם אינו יליד המקום, עומדים לצדו לא מעט תנאים. עם זאת ולמען הסר ספק, אדם עם גרין קארד לא יכול לעשות מה שהוא רוצה וכמו כל אזרח הגון – חייב לשמור על כללי השהייה שאם לא, עלול להיות מגורש מהמדינה לאלתר. בסיכום דבר, אדם שיש ברשותו היתר גרין קארד יכול לצאת ולהיכנס בחופשיות מארצות הברית כל מתי שיחפוץ בכך.

תוכנית הגירה על בסיס משפחה ונישואין

הגירה לארצות הברית תכלול גם תכנית הגירה על בסיס משפחתי, כאמור, לצורך מגורים עם בן זוג ואפילו חתונה. במעמד הזה, מאפשרים לבני זוג, הורים ואפילו ילדים קטינים של אזרחי ארצות הברית לחיות בארצות הברית ללא קושי. עם זאת, קיימת מוגבלות מסוימת כאשר מדברים על ילדים של אזרחים שעברו את גיל הבגרות. כמו כן, אחים של אזרחים, בני הזוג שלהם ואפילו ילידיהם יידרשו לעבור תהליכים רגילים בכדי להשיג אשרת שהייה לכל מטרה כזו או אחרת.

מתכננים לעבור לארצות הברית לצרכי עבודה, נישואין, לימודים או אפילו על בסיס אשרת הגרלה. רצוי כי לא תשהו בארצות הברית ללא האישורים המתאימים, שאחרת, אם תתפסו על ידי רשויות ההגירה, לא תוכלו לבקר במדינה זו לעולם. לכן, הדבר הנכון ביותר הוא להתחיל "לעבוד" עם הגורמים המוכרים על השגת האישור המתאים.

נגישות
גלילה לראש העמוד