וירוס הקורונה: איך תתכוננו לחופשה באזור סין?

וירוס הקורונה: איך תתכוננו לחופשה באזור סין?

סין היא ללא ספק יעד שנחשב מאוד אטרקטיבי עבור ישראלים, בין אם מדובר באנשים פרטיים שמבקשים ליהנות מכל מה שהמעצמה יודעת להציע, ובין אם מדובר באנשי עסקים שמבקשים לסגור עסקאות. אי לכך עתה כאשר וירוס הקורונה מייצר גלי בהלה ברחבי העולם, אין זה מפתיע לגלות שהתיירות נפגעה קשות, אך אם אתם עדיין מבקשים לבקר בסין, מוטב להבין כיצד תעשו זאת על הצד הבטוח ביותר, כי עם כל הכבוד לאחד מהיעדים היותר מרשימים, גם חשוב לחזור הביתה בריאים.

שלב ההיערכות

רבים מהאנשים מעדיפים להגיע להונג קונג ואף אל מחוץ לסין, אך מי שבכול זאת מבקש להגיע אל סין עצמה צריך להבין שהפעם עליו להיערך באופן מעט שונה. במה מדובר? לצד הוצאת ויזה לסין באופן עצמאי (הליך שמתגלה כפשוט להפליא ממה שבהתחלה נדמה) ומלבד בירורים לגבי יעדים שווים, אפשרויות לינה וטיסות לואו קוסט משתלמות, גם רצוי להבין שלטיול הזה בין היתר אורזים מסכה לפנים, ולא רק בגדים שמותאמים לעונות השנה.

היערכות אחראית

כאשר עומדים לתכנן מסלול, יש להבין שרצוי להתרחק כמה שיותר ממקום התפשטות הווירוס, משמע ברור לכל שאל ווהאן עצמה, המקום בו חלה ההתפרצות, אין זה רצוי להגיע. בנוסף, מתבקש להפעיל שיקול דעת, משמע רצוי להימנע מלהגיע לאזורים בהם יש התקהלות של אנשים, רצוי שלא לשהות יותר מהנחוץ באזורים סגורים ומוטב לוודא מראש שהמקום שבו מבקשים לשהות נקי מאנשים שנחשפו לנגיף. כך למשל אם עומדים לשהות במלון מסוים, מומלץ להתקשר ולברר האם מישהו מעובדי או מאורחי המלון חלה בקורונה.

וירוס הקורונה

רגעי לפני שעולים למטוס

עומדים לעלות על טיסה? ובכן אם אתם חולים מוטב שתוותרו, כי כיום החלו לבדוק את העוברים בשדה עם מד חום אינפרא אדום, כך שאם אכן חולים, הממצאים עשויים להיות מחשידים, כך שיושיבו אתכם בצד וכבר לא תעלו על הטיסה. עם זאת, אין להסיק שכל מי שעלה למטוס אכן בריא, וזאת כי שלב החום אינו סממן ראשוני. כמו כן, מוטב לשבת לצד החלונות וכמה שיותר בקצוות המטוס – בשום פנים ואופן לא במרכז ולא לצד המעבר. מה עוד מוטב לעשות? לעטות את המסכות לכל אורך הטיסה, להימנע עד כמה שניתן ממגע עם הידיות, לחטא את מגש האוכל (נחשב כמוקד אידאלי לחיידקים), להימנע משיטוטים במטוס ואף אין לשפשף את העיניים עם ידיים מלוכלכות.

יוצאים לדרך

שנסכם? אם ניתן מוטב שתעדיפו יעד אחר, ולו כי אין זה נעים לצאת לחופשה ובו זמנית להיות מודאגים, הרי מטרתה של חופשה היא להירגע ולשנות אווירה. כמו כן, רצוי להצטייד עם שתי מסכות, לבנות מראש מסלול טיול שנימנע מהתקהלות ולשים במזוודה ג'ל אלכוהולי עבור חיטוי. בנוסף, עדיף להבין מראש מהם התסמינים, כך שלא תיבהלו לחינם ובעת הצורך תדעו מה לעשות.

כדאי לקרוא: טסים לחו"ל? מהם מספרי הטלפון שאתם חייבים לשמור?

נגישות
גלילה לראש העמוד