איטליה למטייל הישראלי

איטליה למטייל הישראלי

איטליה, ארץ המגף, היא אחת המדינות המרכזיות והמומלצות ביותר לביקור באירופה. כבר שנים שקיים "רומן" הדוק בין איטליה לבין המטייל הישראלי, כאשר הערים השונות של איטליה ממוקמות גבוה מאוד ברשימת היעדים בהם מבקרים הישראלים בכל שנה. החדשות המעודדות הן שהתמונה התיירותית של איטליה רחבה במיוחד, כך שגם אתם תוכלו לארגן את הטיול המושלם במדינה.

איטליה

אז איפה מבקרים באיטליה?

העיר המבוקשת ביותר מבחינה תיירותית באיטליה היא, איך לא, עיר הבירה רומא. זוהי עיר קסומה ויפה במיוחד, המציעה מגוון עצום של אתרים תיירותיים: די אם נזכיר את הקולוסיאום, קריית הותיקן, המוזיאונים, הכיכרות, הפארקים ועוד. כאשר מוסיפים לכך את מוקדי התרבות העשירים של העיר, האוכל המצוין וההתאמה שלה לכל הרכב נוסעים, מבינים מדוע גם אתם חייבים לבקר ברומא פעם אחת לפחות בחייכם.

אזור טוסקנה, הנמצא במרחק נסיעה לא ארוך מדי מרומא, מצריך ביקור גם כן. זהו האזור, ב"ה" הידיעה הרומנטי של איטליה, כך שאחוז משמעותי מבין המבקרים בו הוא זוגות (כולל כמובן זוגות בירח דבש). ברחבי טוסקנה תמצאו נופים מרהיבים, כפרים מסורתיים, יין מצוין והפתעות אחרות. בירת טוסקנה היא פירנצה, עיר בה האדריכלות והאמנות הן יצירת מופת של ממש. לא סתם רבים טוענים כי מדובר בעיר היפה ביותר באיטליה, וזו ממש לא קביעה של מה בכך.

צפון איטליה הוא אזור אולטימטיבי עבור טיולי משפחות, אבל ממש לא רק. ניתן למצוא כאן אזורי נופש וקייט בראשם אגם גארדה, ערים מרתקות (בעיקר ונציה, ורונה ומילאנו), פארקי שעשועים ומים, שמורות טבע ועוד. בשנים האחרונות גדל הביקוש לטיולים בקצה השני של איטליה, כאשר בדרום המדינה מוקדי עניין דוגמת נאפולי, פומפיי, המערה הכחולה ועוד.

כך תארגנו לכם טיול מהחלומות

מהסקירה הדי תמציתית שהבאנו כאן עולה עובדה די ברורה, והיא שקשה למצות את איטליה בביקור אחד – אלא אם מעוניינים להקדיש לכך שבועות שלמים. אנחנו ממליצים לכם לכן להגדיר קודם כל את מטרות הנסיעה, ולראות מהו מסלול הטיול שמתאים לכם בדיוק. רבים מהמטיילים חוקרים קודם כל את רומא, במהלך הביקור הראשון שלהם באיטליה, אבל כמובן שאין נוסחה חד משמעית.

המשתנים האחרים של תכנון הטיול משפיעים על המחיר שלו וגם על החוויה שמקבלים. איטליה בגדול אינה המדינה הזולה ביותר שתמצאו, גם בקנה מידה אירופאי, אבל עדיין יש דרכים שונות לחסוך. האתגר הגדול הוא לקבל את ההחלטות שיהפכו את הטיול שלכם למוצלח, תוך כדי שמירה על תקציב שתוכלו לעמוד בו בקלות. כך למשל שאלת ההתניידות צריכה להעסיק אתכם.

בטיולים המתמקדים בערי איטליה רצוי לרוב להסתמך על התחבורה הציבורית, מכיוון שרכב שכור הוא לא נוח לנהיגה ולעיתים גם יקר (עלויות חנייה אסטרונומיות). כאשר חוקרים את האזורים של "איטליה האמיתית", לעומת זאת, הרכב השכור יכול להיות אופציה נוחה וחסכונית יותר. עוד על איטליה במגזין "איטליה למטייל הישראלי"

 

 

נגישות
גלילה לראש העמוד