מדריך מסע למרוקו

מדריך מסע למרוקו

בתים עשויים טיט, ניחוחות של תבלינים שצובעים את האוויר, כפרים ציוריים, שווקים מרהיבים, חופים מדהימים, מדבר הסהרה המרתק, מפלים כוחניים, הרי האטלס, ערים אקזוטיות, אדריכלות מפעימה והיסטוריה עשירה הם רק חלק מהסיבות שמושכות אנשים להרחיק ולהגיע עד למרוקו המסתורית והכה עממית, ועל כן אם גם אתם עומדים לערוך טיול במרוקו, יש להתחיל לתפור מסלול, וכמובן לערוך מעט שיעורי בית מקדימים. שנתחיל את המסע?

מקומות נבחרים

רבים מהישראלים בוחרים להגיע למרוקו, אם כיוון שעבורם מדובר בטיול שורשים ואם כיוון שהחושניות של המקום מושכת ומסקרנת. מכאן שמבוגרים לצד צעירים, ואנשים פרטיים לצד קבוצות מאורגנות יוצאים למרוקו ואפילו שלל סטודנטים יצאו עם עמותת איילים לטיול מדהים ביעד. אז לאן מגיעים? ראשית נמליץ על רשימת היעדים הבאה: קזבלנקה שמציעה פנינים אדריכליות, מרקש שמציעה הצצה אל מרוקו האמתית בה להטוטנים ומאלפי נחשים מתערבבים עם דוכני מזון מעוררי תיאבון, טנג'ר שבעברה תפקדה כעיר בוהמית וכיום הופכת אט אט לעיר תיירותית, עמק הטודרה המרהיב שיושב בהרי האטלס, העיר העתיקה פס בה לא תמצאו מכונית אחת ושמציעה הצצה אל ימי הביניים, הדיונות של מדבר סהרה מציעות חוויה מעוררת מחשבה ועוד.

מדבר סהרה

אשרת כניסה ודרכי הגעה

עתה לאחר שהגיע התיאבון והדמיון עובד שעות נוספות, יש להבין כיצד מגשימים את החלום ומגיעים לטיול במרוקו. אז מה באמת צריך? ובכן לישראל ומרוקו אין יחסי דיפלומטיים ועל כן ישראלים נדרשים להצטייד באשרת כניסה מתאימה. זאת מבצעים באמצעות פנייה אל נציגות מרוקאית שיושבת בחו"ל, אם כי מי שיוצא לטיול מאורגן ישאיר את הסידורים למשרד הנסיעות. מבחינת טיסה נציין שאין מהארץ טיסות ישירות, אך כן ניתן להגיע משלל ערים אירופאיות, כאשר התקופה האידאלית לביקור מתמקדת בתחילת הקיץ ובעיקר באביב, ולאזורים היותר נמוכים מומלץ להגיע בין אוקטובר לאפריל.

מה עוד צריך לקחת בחשבון?

אם יש לכם שטרות ישנים (עשרה דירהם), אל תטרחו לארוז אותם – הם כבר אינם בשימוש. כמו כן, עוד חידוש הוא שכיום כבר יש כספומטים פעילים ואף רוב בתי העסקים מכבדים כרטיסי אשראי. בנוסף, היו ערוכים לחלק טיפים לכל נותן שירות, כאשר במסעדה מקובל להשאיר טיפ שנע בין 5-10 אחוז מסך החשבון. מבחינת שעות, קיים הפרש של שעתיים (מרוקו מאחרת בשעתיים), ואם תבקשו לתקשר עם המקומיים היעזרו בשפת הידיים ותנסו לתקשר (אם זה אפשרי) בצרפתית וערבית, אם כי ריבוי הניבים המקומיים יקשה עליכם את ההתנהלות.

טיפים חשובים

ככול שתתנו יותר "בקשיש", כך השהות תעבור יותר חלק ובנעימים. מלון הזמינו כמה שיותר מוקדם ואם מבקשים ליהנות באופן מסודר, פשוט היעזרו במדריך מקומי, כאשר גם מדריכים לא מוסמכים עשויים להתגלות כנכס יעיל. כמו כן, תמיד הגיבו בנימוס, התחברו עם המקומיים, הקפידו על צניעות, אל תשתו במופגן אלכוהול ברחוב ואם רוצים סכין ומזלג תאלצו לבקש. הנאה מובטחת!

לחצו כאן כדי לגלות מהם מספרי הטלפון שאתם חייבים לשמור

נגישות
גלילה לראש העמוד