6 דרכים להעביר טיסות ארוכות עם ילדים

6 דרכים להעביר טיסות ארוכות עם ילדים

טיסות ארוכות עם ילדים

טיסות ארוכות למגוון יעדים, בהחלט לא חסר. בזמן ששדה התעופה של ישראל, אפילו בשל היותו קטן יחסית, מאפשר טיסות אל יעדים שזמן הטיסה אליהם יכול להיות כ 12, 13, 14, שעות, תוך שאל חלק מהיעדים בעולם, ניתן לטוס רק באמצעות קונקשיין (הלוא הוא שם לועזי לטיסת המשך). אם צפויה לכם בקרוב טיסה ארוכה עם ילדים קטנים, רצוי שגם לכם וגם למי שיושב לידכם במטוס, יהיה נעים וקל יותר להעביר את שעות הטיסה הארוכות.

זה נכון, לטוס עם ילדים זה לא דבר קל בכלל, בעוד שבילוי שעות ארוכות בתוך מטוס, יכול לגרום לאי נוחות גם לילדים ואפילו למבוגרים. כדי להעביר את הזמן בצורה נוחה יותר, רצוי לבצע מספר הכנות לפני העלייה למטוס:

יצירת עניין בזמן הטיסה

אחת הדרכים להעביר את השעות הארוכות עם הילדים, היא באמצעות יצירת עניין ודאגה כי לילד תהיה פעילות בזמן הטיסה, זאת על ידי הכנת ערכת יצירה לילדים. בכך חשוב לקחת מהבית בלוק ציור לילדים וגם להביא כלי כתיבה בתיק היד. בזמן הטיסה יש לפתוח את המגש שנמצא על המושב כדי שהילדים יוכלו לצייר. נסו להוסיף לערכת היצירה מדבקות, סרטים צבעוניים, פרחים יבשים ושאר מוצרים אותם ניתן להדביק ובחרו במוצרים שאינם מלכלכים.

אוכל קדימה אוכל

כאשר רוצים להעסיק את הילדים, אוכל הופך לפתרון ממשי. הכינו תיק בו תארזו שקיות חטיפים קטנות, ביסקוויטים שהילד יכול לאכול במשך דקות ארוכות, פירות ושתייה. בכך הילד לא יהיה רעב ויעסוק באכילה.

טאבלט

כדי להעביר את הזמן בצורה נעימה, מומלץ להביא לטיסה טאבלט עם אוזנייה (חשוב להביא אוזנייה, משום שלא כול המטוס צריך לשמוע את יובל המבולבל צורח "עגבנייה!") בחרו מספר סרטים ותוכניות ילדים והורידו אותן לטאבלט לפני הטיסה. בכך ילדכם יעביר את הזמן בשקט ובמנוחה.

ארזו ספר ילדים וחוברת פעילות

ארזו בתיק גם ספר שילדכם אוהב לקרוא וחוברת פעילות. ספרים וחוברות לילדים, הם קלי משקל ויעניקו לכם ולמי שיושב לצידכם: מספר שעות של שקט מוחלט.

הצטיידו בביגוד חם

גם בימי הקיץ הלוהטים הטמפרטורה במטוס תהיה בדרך כלל נמוכה. כדי לא לשמוע את המילה "קר לי" בכול דקה, רצוי להביא ביגוד עבה, כמו: חולצה ארוכה, סווטשירט נעים עם קפוצ'ון, מכנסיים ארוכים וגרביים.

ביקור בקוקפיט

ישנן חברות תעופה (בעיקר ישראליות) שמאפשרות לילדים לבקר לפני הטיסה בקוקפיט שם נמצא הטייס. נסו לבדוק מול חברת התעופה אם ביקור קצר עבור הילדים אפשרי, ובמידה וכן, הבטיחו לילדים ביקור כזה במידה והם יתנהגו בצורה טובה בטיסה. בכך תוכלו לזכות בילדים טובים ונעימים גם בעת טיסה ארוכה.

נגישות
גלילה לראש העמוד