איך טבעונים מסתדרים עם תזונה בחו"ל?

איך טבעונים מסתדרים עם תזונה בחו"ל?

טרנד הטבעונות הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, בעוד שיותר ויותר אנשים הופכים מודעים לדרך לחיות נכון ובריא יותר, תוך זיהוי תזונה שמתאימה לגופם שאין בה מרכיבים מן החי. רבים הטבעוניים שבוחרים בדרך זאת על מנת לנסות להטיב ולהקל על סבלם של בעלי חיים בשל קיומה של תעשיית הבשר, הביצים, החלב, המפיקה (לעיתים באכזריות) מגוון רחב של מוצרים מן החיים.

הטרנד הטבעוני ממש כמו הצמחונות, הוא כאן להישאר, בעוד שבישראל וברחבי העולם ישנה מודעות רבה וצורך להפיק מוצרים לטבעונים, כמו גם להקים בתי קפה ומסעדות טבעוניות שצצות כפטריות לאחר הגשם. אבל כיצד אפשר להסתדר בחו"ל עם אורח חיים כזה? הנה מספר דרכים לשמור על החי ולטייל בעולם:

הכנת אוכל טבעוני

אם שכרתם דירת נופש בחו"ל, תוכלו להכין לבד אוכל טבעוני. עם מתכונים טבעוניים להכנה בכל מקום, תוכלו להכין לעצמכם מגוון ארוחות בוקר טובות מלאות ירקות, לחמים וממרחים עשויי קטניות. בצהרים ניתן להכין מרק או להנות מחומוס פטריות משגע עם שמן זית, כורכום ולחם מקומי או פיתה בצד. בשעות הערב כדאי לאכול אורז לבן עם תבשיל ירקות או קטניות מאודים. בכך תשמרו על תזונה נכונה וגם על אורח החיים שבחרתם. אם תלונו בבית מלון, וודאו לפני שאתם מזמינים חדר כי במלון ישנן ארוחות טבעוניות.

מסעדות טבעוניות בחול

חיפוש אחר חנויות ומרכולים לטבעוניים

בישראל יש לא מעט רשתות שיווק שמספקות מדפים שלמים ומקררים בהם מוצרים לטבעוניים. בכך אפשר למצוא גבינות קשיו, מוצרים עשויים מטופו, שניצלים לטבעונים כמו גם המבורגר ללא מרכיבים מן החי, ועוד. גם בחו"ל קיימות רשתות מזון ושיווק לטבעונים בעוד שבמדינות מתקדמות תמצאו מרכולים שלמים אשר מספקים מזון ללא מוצרים מן החי. נסו לבדוק לפני הנסיעה היכן ממוקמות חנויות טבע ומרכולים טבעוניים, או לחפש על המדף של הסופר המקומי את המוצרים המתאימים לכם.

מסעדות ובתי קפה

בשל טרנד הטבעונות הגובר בכול רחבי העולם, נפתחים – ממש כמו בישראל – בתי קפה ומסעדות טבעוניות בכול העולם. מסעדות הודיות למשל: יציעו בדרך כלל מגוון מנות טבעוניות כמו: מחית ירקות בשם 'בארטה', ממרחי שעועית טעימים, צ'אפטי (פיתה הודית ללא מוצרי חלב) ושאר מאכלים טובים.

Street food

ברחבי העולם ובעיקר בערים מתויירת, קיימים מאות דוכני אוכל המציעים מגוון מאכלים טובים. בכך אפשר לבחור מרקים חמים ללא בשר דגים או ביצים. אפשר לבחור סנדוויצ'ים מעולים מלחם שאינו מכיל ביצים או חמאה, כמו מנות מתוקות טבעוניות ממאפיות. בכך  ניתן להיחשף לטעמים שונים.

בזמן שאתם יושבים בבית קפה מסעדה או רוכשים אוכל מדוכן, כדאי לוודא כי האוכל טבעוני בעוד שאפשר לזהות מנות כאלה באמצעות המילה vegan. מומלץ לפני הטיסה להזמין מנה טבעונית, במידה ושעות הטיסה ארוכות. עוד ניתן לרכוש מאכלים כמו מנות חמות, או שימורים שיש בהם אוכל טבעוני – לפני היציאה מן הארץ, ולאכול את המנות שארזתם בעת השהייה בחו"ל. שתהיה לכם חופשה וטיסה נעימה!

נגישות
גלילה לראש העמוד