כל מה שרציתם לדעת על בניין הרייכסטאג

כל מה שרציתם לדעת על בניין הרייכסטאג

אחת המטרות של ביקור בברלין – מלבד טיול במקומות בברלין שאסור לפספס, כמו: מוזיאונים, תערוכות, ארמונות, כנסיות ועוד, היא ביקור היסטורי אשר בו ניתן ללמוד יותר על ברלין ועל המאורעות שאפפו את העיר.

אחד המוקדים שמושכים אליהם מבקרים הוא הרייכסטאג והוא בניין בעל היסטוריה משמעותית במיוחד.

אז מה צריך לדעת על בניין זה? כל המידע והאינפורמציה בהמשך.

בניין הרייכסטאג

קווים לדמותו של בניין הרייכסטאג

בניין זה הינו מקום ששימש כפרלמנט הגרמני, והוא נחשב מבנה בעל חשיבות היסטורית גם בשל המראה והעיצוב האדריכלי היוצא דופן שלו, אך בעיקר בשל כך שהוא מסמל את האחדות של ברלין והוא נחשב בניין פורץ דרך העיצוב שלו ובקונספט שהוא מלווה בו.

ההיסטוריה של הבניין

בניין זה הנמצא בברלין בירת גרמניה, שימש בשנת 1894 כמקום אשר בו ישב הפרלמנט הגרמני. הבניין שהיה  סמל לאדריכלות מודרנית, נשרף בשנת 1933 וכמעט נהרס באופן כליל. בשם כך שופץ המבנה שיפוץ מסיבי והפך אף ליותר מרשים בעיני המבקרים. לאחר שיפוץ המבנה המשיך הבניין לשמש לצרכי הפרלמנט  והוא נחשב עד היום לאחד מהמבנים המרשימים בעולם.

קונספט העיצוב של הרייכסטאג

אחת הסיבות שבניין זה הפך למקום תיירותי ומקום בברלין שאסור לפספס הוא השילוב של העיצוב המודרני החדשני עם עיצוב מסורתי יותר. עיצוב זה מאפיין את העיר ברלין והוא מבהיר את הצורך של העם הגרמני בשימור המסורת אך בקדמה.

בניין הרייכסטאג מעוצב עם חזית מקורית שנחשבת מעוצבת בסגנון עתיק יותר, אך מעל הבניין ישנה תוספת של כיפת זכוכית המעוצבת הסגנון עכשווי – מה  שהופך את העיצוב למתקדם ומודרני יותר.

בנוסף בניין זה מסמל את האחדות של ברלין וזאת בשל הפלת חומת ברלין בשנת 1989 מה שגרם לאחדות וחיבור העם הגרמני מחדש.

בשל כך בכיפת המבנה העשויה זכוכית ישנו תיעוד להיסטוריה של העיר וההיסטוריה של הבניין מה שנחשב מרתק במיוחד. עוד ישנה בכיפה מסעדת גורמה שפתחוה למבקרים אליה אפשר להגיע בכל יום לארוחה יוצאת דופן.

מקומות בברלין שאסור לפספס

זה נכון שבניין הרייכסטאג מרשים במיוחד, אך עם זאת חשוב לדעת כל בכל הנוגע לברלין ישנם מקומות שאסור לפספס.

בין האתרים והמקומות:

שער הניצחון

שער ברנדנבורג הידוע גם כ'שער הניצחון' הוא מקום שכדאי מאד לפקוד תוך שהוא נחשב לסמל בשלטון הנאצי ובעיקר בסמלים החיצוניים שבו. מהשער ניתן להבין את חזון הנאצים המזעזע, ואת ההיסטוריה של המקום.

שער ברנדנבורג ברלין

מגדל הטלוויזיה

מגדל גבוה במיוחד המתנשא לגובה של 368  מטרים והוא מגדל שנבנה בברלין בשנת 1965. המגדל נועד לאפיין ולהעביר את המסרים של המשטר הקומוניסטי, והוא משדר את אופייה של העיר. מהבניין ניתן ליהנות מתצפית נפלאה על העיר.

מגדל הטלוויזיה ברלין

אתרי הנצחה ומוזיאונים –  המוזיאון היהודי, אבני הנגף, אנדרטאות 'הנסתרת והמסתירה', קיר המראות ועוד כולם מתאים ומתעדים את ההיסטוריה הקשה שעבר העם היהודי ואף עמים זרים ואנשים שנרדפו על ידי הנאצים.

 

מועדונים וברים

בברלין חיי לילה סוערים והיא דומה קצת לתל אביב בכל הנוגע למוזיקה, מועדונים ואיכות חיים. פקדו מועדונים וברים מקומיים ונסו להרגיש כמו ברלינאים אמיתיים לכמה שעות.

לסיכום, בברלין ממש, אבל ממש לא חסר מה לעשות! בין אם מדובר באתרי הנצחה, חיי לילה, בארים, מסעדות, תופעות אדריכליות, אתרי מורשת ועוד שכדאי לפקוד, לתעד ולהבין באמצעותם יותר את דרכי המחשבה של העם הגרמני, השלטון ההרסני ששלט בו וההיסטוריה של העם היהודי.

נגישות
גלילה לראש העמוד