ברלין: המקומות שאתם חייבים לראות

ברלין: המקומות שאתם חייבים לראות

ברלין הפכה בשנים האחרונות ליעד נחשק עבור ישראלים אשר מבצעים רילוקיישיין למקום, אך בעיקר עבור תיירים ישראלים אשר מחפשים את הדרך הטובה ביותר ליהנות מחופשה בחו"ל.

העיר ברלין היא בעיקר מוקד תיירות גדול עבור ישראלים והיא ממוקמת במקום השני אחרי מוקד התיירות 'היער השחור'.

ברלין היא עיר שעברה לא מעט באירועי מלחמת העולם השנייה ועד לניתוק הכואב שביצעה בעם הברלינאי: חומת ברלין.

כיום כבר עברו כמה שנים מאז אירועים אלה והעיר הגרמנית שהייתה בעבר מקום שסוע וכואב, הפכה עם השנים למרכז תרבות שוקק חיים שבו הקהילה הגאה מוצאת בית, היהודים מוצאים אתרי הנצחה, ובד בבד נהנים מכל מה שהעיר המעוצבת, האומנותית והצבעונית הזאת יכולה להציע.

אז אילו יעדים הם המומלצים ביותר לטיול במקום? ומהם המקומות שאתם חייבים לראות? כמה הצעות מעולות בהמשך.

ברלין

ברלין כפי שהזכרנו היא מקום שיש בו עניין רב. העיר הינה עיר הבירה של גרמניה ובה מבנים היסטוריים, מבנים מודרניים, מרכזי קניות, מוזיאונים, תיאטראות, פארקי ענק ואולמות קונצרטים מהגדולים בעולם.

בין האתרים שכדאי לפקוד בטיול במקום תוכלו ליהנות מכמה אתרים בולטים, ביניהם:

שער הניצחון

שער ברנדנבורג הידוע גם כ'שער הניצחון' נחשב לסמל חשוב ביותר בשלטון הנאצי ובעיקר בסמלים החיצוניים שבו. שער זה נבנה על ידי פרדריך וילאם ה 3, מלך פרוסיה, והוא מתאר את אלת הניצחון שמובילת על ידי סוסים ומרכבה.

השער שגובהו 26 מטרים והוא מתפרש לרוחב של 65 מטרים עוצב בהשראה יוונית תוך שאיבת אלמנטים מתקופה זאת.

השער ממוקם בכיכר פאריז והוא כולל 12 עמודים ו 5 מעברים שפתוחים להולכי רגל. דרך שער הניצחון, ברלין נראית כמי ששאפה להיות שליטת העולם וכזאת שסמלים ורצון להיות מובילים הם דרך חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של המקום.

מגדל הטלוויזיה

אחד המקומות שנחשבים הגבוהים ביותר באירופה הוא מגדל הטלוויזיה, המתנשא לגובה של 368 מטרים. את המגדל בנו בעיר החל משנת 1965 והוא מגדל שנועד לסמל את גודלה של העיר ואת אופייה הקומוניסטי. עם עליה לקומה העליונה של מגדל הטלוויזיה, ברלין נראית במלוא יופייה והדרה.

מגדל הטלוויזיה ברלין

אתרי הנצחה

בשל המאורעות הקשים שהתרחשו בעיר, העיר מלאה באתרי הנצחה, רובם מנציחים את שואת העם היהודי וחלקם מנציחים את שואתם של עמים ותרבויות אחרות, שניסה השלטון הנאצי להכחיד.

בין האתרים ניתן למצוא את המוזיאון היהודי, אבני הנגף, אנדרטאות 'הנסתרת והמסתירה', קיר המראות ועוד. האנדרטאות נועדו להנציח את שלל האירועים הקשים כמו משלוחי היהודים, שריפת הספרים, לילות הבדולח, ועוד.

הדרכים להנצחה בעיר מעוררות מחשבה והן מזכירות גם את התקומה של העם היהודי ואת הכבוד הרב שרוחש העם הגרמני כיום ליהודים ולשאר העמים שנספו בשואה ובמלחמת העולם השנייה.

אנדרטת השואה ברלין

חיי לילה

בצד השני של המתרס חשוב לדעת כי ברלין היא עיר תוססת שבה חיי הלילה הם חלק בלתי נפרד מהתרבות במקום. מועדוני הלילה נחשבים מהטובים בעולם, תוך שבכל לילה נפתחים במקום מגוון ברים ומועדונים בהם בירות איכותיות, אווירה נעימה ומזמינה, מנות ברים קטנות וים של תרבות אירופאית במיטבה.

סיורים בברלין

בשל התיירות ההולכת וגוברת במקום החלו בברלין סיורים מאורגנים בעברית שמלמדים יותר על העיר ועל הסיפורים שמלווים אותה. הסיורים יכולים להתבצע ברגל או בתחבורה ציבורית והם נמשכים בדרך כלל כ 6 שעות. הסיורים פותחים צוהר לעולם חדש שבו מדברים המדריכים על ההיסטוריה של המקום, המלחמות, סיפורי הגבורה לצד השואה ועוד.

לסיכום, אם אתם מחפשים אחר היעד הבא לחופשה שלכם, בין אם מדובר בחופשה לצורך גילוי תרבות חדשה, חופשה למסע שורשים ואף לבילויים, שופינג ומסעות קולינאריים– ברלין חייבת להיות היעד הבא והמקסים אשר בו תוכלו לטייל, לגלות ולנפוש!

נגישות
גלילה לראש העמוד