אטרקציות ומקומות בהודו שחייבים להכיר

אטרקציות ומקומות בהודו שחייבים להכיר

רק בשנה האחרונה ביקרו בהודו יותר מ-30,000 ישראלים, והמספרים רק הולכים ועולים. אם גם אתם מתכננים טיול בקרוב הודו, להלן חמש אטרקציות ומקומות שחייבים להכיר – רגע לפני החופשה הקסומה.

הודו: שפע עצום של אטרקציות ומקומות

הודו מהווה את אחד היעדים האהובים ביותר ע"י הישראלים עוד משנות ה-90, אולם בשנה האחרונה ניתן לראות זינוק במספר הטסים – בעיקר בשל קווים ישירים מישראל למדינה וכן העובדה כי אפשר להוציא גם ויזה אלקטרונית להודו דרך האינטרנט ובאופן מהיר במיוחד. אם אתם חולמים להגיע למדינה לביקור וכבר מתכננים את הביקור, להלן חמש אטרקציות בלתי נשכחות אשר הן בגדר חובה בעת ביקור בתת היבשת האדירה והיפהפייה הזו:

טאג' מאהל

נחשב לאחד האתרים המיוחדים ביותר בהודו, ולא בכדי. מדי שנה עולים לרגל כמיליוני תיירים אשר מבקרים באחד האתרים היפים ביותר בעולם.  המבנה משלב מוטיבים מוסלמים וכן סגנון הינדי אשר מושפע מהאדריכלות הפרסית. מדובר במתחם עצום אשר משלב גם גינות וכן אתרים בהם ניתן להתפלל, ועל כן מדובר במקום שהוא בגדר חובה בעת ביקור בהודו. אין ספק שבהודו קיימות אטרקציות מיוחדות ונופים בלתי נשכחים.

אטרקציות ומקומות בהודו שחייבים להכיר

מיין באזר

המיין בזאר בניו דלהי נחשב לאחד השווקים הגדולים בעולם, והוא משלב אין ספור חנויות ומסעדות מצוינות תוצרת מקומית. מאחר ומדובר בשוק עמוס בכל ימות השינה, מומלץ להגיע למקום בריקשה ולפנות לשוק לפחות חצי יום. בשוק תוכלו לבצע רכישה של מגוון עצום של בגדים, נעליים, תבלינים, ממתקים וכן צעצועים לילדים בזול ובאיכות מצוינת. מומלץ להתמקח עם הרוקחים ואפילו לומר להם שלום בעברית, וזאת לאור האהבה האדירה שהישראלים זוכים לה בעת ביקור במקום.

ארמון החולות

ארמון החולות עשוי בצורה ישירה וסימטרית מאבנים בצבע אדום ורוד. בתוך הארמון ישנו מוזיאון טקסטיל אשר בו מוצגים בגדי המלך אשר שלט בממלכת ג'איפור, כמו גם נשק אשר נשמר כבר מאות שנים. מדובר בארמון בעל היסטוריה עתיקת יומין, בעיקר בשל הסיפורים הנודעים אודות נשים אשר היו צופות בעיר ובתושבים דרך החלונות של הארמון. מדובר באחד הארמונות היפים בעולם, בעיקר בשל האסתטיקה וכן הקווים הישירים אשר הופכים אותו לייחודי מאוד מבחינת הסגנון ההינדי אשר שולט במדינת ג'איפור – מדינה בעלת היסטוריה עשירה ומסקרנת במיוחד בתרבות ההודית.

המצודה האדומה

אתר מורשת עולמי אשר שוכן בעיר הגדולה בהודו – דלהי. המצודה היוותה את כבסיס של צבא בריטניה אשר שלט בהודו, והיום מהווה מקום עלייה לרגל לרבבות בני אדם אשר מגיעים לראות את שטחה העצום של המצודה (1.03 קילומטר רבוע) בעיקר בשל היותה סמל מוכר בתרבות ההודית אשר הפך את המצודה לאחד המקומות הקדושים והיקרים ביותר בעבורם. מדי שנה חוגגים במצודה אין ספור חגים וחגיגות, כמו גם לא מעט חתונות.

נגישות
גלילה לראש העמוד