כך תשמרו על הרגלי השינה של התינוק גם בחו"ל

כך תשמרו על הרגלי השינה של התינוק גם בחו"ל

טיולים משפחתיים בחו"ל נפוצים בקרב משפחות עם ילדים, ואם בעבר ההורים היו משאירים את הפעוטות אצל הסבא והסבתא, הרי שכיום, הורים רבים טסים לטיולים בחו"ל (ואפילו טיולים ארוכים במיוחד) עם התינוקות. לצד החוויות המיוחדות, חשוב להקפיד על הרגלי השינה של התינוק גם במהלך הטיול בחו"ל. איך עושים זאת? אספנו כמה המלצות.

תבניות שינה והרגלים

לתינוקות יש הרגלי שינה שונים משל אדם מבוגר, כשאת ההרגלים הללו מקנים לו הוריו, מה שמתבצע באמצעות פעולות שונות כמו טקס שינה. תבניות השינה של התינוק מתחלקות במהלך היום, וככל שהילד גדל, כך הוא זקוק לפחות שעות שינה. לא משנה בן כמה התינוק, אם אתם מתכננים לטוס עמו לחו"ל, מוטב להתייעץ עם יועצת שינה שתסייע לכם להבין ולמקד את הרגלי השינה של התינוק.

החל מגיל חודשיים, התינוק מתחיל לסגל לעצמו הרגלי שינה קבועים, ועד גיל חצי שנה כבר תוכלו להבחין בתבניות שינה ברורות יותר. כמו כן, מגיל זה, התינוקות ישנים יותר שעות במהלך הלילה, וזקוקים לשתי תנומות במהלך היום. עד גיל 3 הילדים זקוקים לשנת הצהריים (לעיתים גם עד גיל 5), אבל מעבר לזה, הם כבר ישנים שנת לילה רצופה. מה שעשוי להוות מכשול הוא המעבר למיטת נוער, ולכן יש לקחת זאת בחשבון.

כמה טיפים חשובים

הדבר הראשון שחשוב לעשות זה לזהות את תבניות השינה של הילד, ובהתאם לכך לבנות את מסלול הטיול. אם התינוק נוטה לישון במהלך הצהריים, הרי שחשוב לאפשר לו את שעות השינה הללו גם במהלך החופשה. כדאי לבחור במסלולים שקרובים לבית המלון, או לחלופין לצאת בשעה מוקדמת על מנת שתוכלו לשוב לחדר לקראת שנת הצהריים של הילד.

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו טמון דווקא בהיערכות המוקדמת מול בית המלון. יש לוודא שבית המלון שבו אתם עתידים לשהות מחזיק במיטות ייעודיות לתינוקות. זה חשוב גם עבור הביטחון של הילד וגם עבור הנוחות שלו. אם מדובר בפעוט בגיל שנתיים-שלוש, שעדיין לא הסתגל למיטת נוער, מוטב לקחת זאת בחשבון, משום שההסתגלות עשויה להיות מאתגרת, ואתם לא רוצים לחוות את זה במהלך הטיול בחו"ל.

נוסף לכך, אם אתם מתכננים טיול בשעות הערב, השתדלו לוודא שהסיורים מסתיימים לפחות שעה לפני שהילד אמור ללכת לישון. בשעה הזו תוכלו להספיק לקלח אותו ולערוך טקס שינה כמיטב המסורת. אל תשכחו שטיול בחו"ל הוא לא דבר שגרתי בעבור התינוק, והוא עשוי להיות עייף יותר במהלך היום, ולו בשל מגוון המראות, הנופים והפעילויות השונות שתחוו יחדיו.

לא משנה לאיזה יעד אתם טסים, רצוי לחפש אטרקציות שמתאימות גם לתינוקות (כמו משחקיות, ג'ימבורי וכו'). כמו כן, יש להימנע ממסלולים ארוכים למיטיבי לכת, ולהעדיף מסלולים מעגליים או ביקורים קצרים במוזיאונים. יתרה מזאת, וודאו שאתם אורזים את כל הציוד הנחוץ לכם לטיול, לרבות משטחי החתלה, חיתולים, טיטולים, תמ"ל וכו' (רצוי להכין רשימה מבעוד מועד על מנת לא לשכוח פריטים חיוניים).

 

לסיכום, טיול בחול עם תינוקות הוא בהחלט אפשרי, אך חשוב לתכנן אותו מבעוד מועד, כשיש להתחשב בהרגלי השינה של התינוק. טיסה נעימה!

 

נגישות
גלילה לראש העמוד