לפני שמבקרים בחו"ל – קודם עובדים על הבית: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי שדואגת לקידום החברה בישראל

לפני שמבקרים בחו"ל – קודם עובדים על הבית: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי שדואגת לקידום החברה בישראל

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי נחשבת לאחת מהעמותות המובילות בארץ, ולא בכדי. למעשה, המייסדים שנולדו וגדלו בעיר צפת החליטו מתוך חובה מוסרית וערכית לדאוג לקידום החברה הישראלית, וזאת על ידי שורה ארוכה של תוכניות ארוכות טווח שנועדו להוביל לשינוי ממשי – כבר עכשיו. אם עדיין לא שמעתם על העמותה, זה הזמן להכיר את מי שלא משאיר אף אחד מאחור.

דאגה לחברה הישראלית באמצעות תוכנית ליווי ארוכת טווח

חלק מהותי מהעבודה של העמותה מתמקדת באיתור של בני ובנות נוער המוגדרים בסיכון ואינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. רפי אדרעי ביחד עם משה אדרעי וכן איל אדרעי החליטו להקים תוכנית מהפכנית שבמסגרתה העמותה מאתרת את בני הנוער שמתגוררים באזורי הפריפריה ובונים בעבורם תוכנית ליווי פרטנית שנועדה לאפשר להם לבצע שינוי חשיבה שיגיע לידי ביטוי בהגשמה עצמית בכל תחום. במסגרת התוכנית מקבלים התלמידים את הפלטפורמה לצמוח ולגדול ואף לקבל ליווי מקצועי המתבצע החל מגיל הנעורים ונמשך בתחנות חדשות בחיים – החל מסיום הלימודים ועד להשתלבות במסגרת הצבאית, האקדמית ובהמשך גם שוק התעסוקה.

תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות ואף הובילה ליצירה של שינוי משמעותי בחייהם של אלפי בני נוער המתגוררים באזור הפריפריה, כחלק מהבנה כי חשיבה לגבי העתיד וכן הבנה כי הליווי הוא הכרחי היא זו שהופכת את התוכנית הזו לבעלת פוטנציאל אדיר לקידום החברה בישראל כמו גם צמצום פערים חברתיים. בעקבות ההצלחה, התוכנית של העמותה היא להמשיך ולקדם את התוכנית גם בערים נוספות, תוך התמקדות בערי הפריפריה.

 

 

לא משאירים אף תלמיד מאחור

בעולם שלאחר מגפת הקורונה, רבים מבינים כי מחשוב הוא חלק בלתי נפרד מיצירה של חינוך איכותי ושווה ערך. בעקבות התפרצות המגפה קיבלו בעמותה מאות פניות ממשפחות מעוטות יכולות, כאשר רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי החליטו בהתאם לקדם תוכנית של חלוקת מחשבים מחודשים או חדשים, בעבור נערים כמו גם נערות הזקוקים לכך. במסגרת התוכנית שזכתה לשם "לא משאירים אף תלמיד מאחור" הצליחו בעמותה לחלק מעל ל-25,000 מחשבים חדשים ומחודשים, כאשר גם בימים אלו נתרמים המחשבים בשביל ליצור בעבור בני הנוער את היכולת ללמוד ולהעמיק במסגרת הלימודים שמתקיימים מרחוק, גם לאחר סיום המגפה.

דואגים לבני הנוער בני העדה האתיופית

חלק מהותי בפעילות העמותה מתמקד בחיזוק של הפריפריה כמו גם אוכלוסיות כמו למשל בני ובנות נוער בני העדה האתיופית. תוכנית הליווי של העמותה בעבור אותם נערים ונערות מתמקדת בחיזוק היכולת האישית מבחינה מנטלית אך גם מבחינה פיזית, וזאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלה לתפקידים בכירים ביחידות מבוקשות לצד תפקידי קצונה. העמותה אף ממשיכה ללוות את הבוגרים גם בהמשך התחנות החשובות כמו למשל באקדמיה, וזאת על ידי חלוקה של מלגות וכן ליווי אישי שנועד לאפשר להם לצמוח ולגדול ואף להוביל למימוש עצמי שיגיע לידי ביטוי גם בסיוע ליצירה של חברה חזקה.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ןכן משה אדרעי היא בעלת השפעה אדירה על החברה הישראלית, ועדות לכך ניתן למצוא הן בתגובות המצוינות מצד הבוגרים כמו גם הבוגרות שלקחו חלק והן מצד המתנדבים שפועלים בכל עת בשביל לסייע לדור העתיד של מדינת ישראל. מעוניינים לקבל פרטים נוספים? היכנסו כבר עכשיו לאתר הרשמי, לטובת התרשמות מהפעילות הענפה שמצליחה ליצור שינוי בין המרכז לפריפריה.

נגישות
גלילה לראש העמוד