איך מצטיידים לטיול אחרי צבא?

איך מצטיידים לטיול אחרי צבא?

בין אם אתם ממלאים טבלאות ייאוש באמצע השמירה בבסיס או עובדים בתחנת דלק בלילה וחוסכים שקל לשקל – אתם בוודאי מצפים בקוצר רוח לבואו של הטיול הגדול שלכם. זו ההזדמנות שלכם לטייל, לחוות ולראות את העולם לפני שתקבלו על עצמכם מחויבויות גדולות. בדרך כלל, טיולים לאחר צבא נערכים בדרום אמריקה או בהודו והמזרח. לא משנה לאן תחליטו לטוס, ריכזנו בעבורכם את כל המידע החיוני שקשור להכנות לקראת הטיול.

טיול אחרי צבא

התכנון הנדרש לפני רכישת הציוד

 

כדי להבין מהו הציוד החיוני והנחוץ ביותר, אתם חייבים לתכנן את הטיול באופן המיטבי: האם חלק ממנו יהיה בעיר גדולה? האם מתוכננים טרקים בהרים המצריכים ציוד ייעודי? האם מתוכננות לכם הרבה טיסות פנים? לכל פרט יש משמעות מבחינת בחירת הציוד, כשתוכלו לרכוש את כל הציוד החיוני בחנויות כמו למטייל צומת בילו.

 

תחילה, יש לבצע חלוקה של הציוד לנושאים, כשבין הציוד הרלוונטי לטיול יש לקחת בחשבון את הקטגוריות הבאות:

  • ביגוד והנעלה.
  • תיק ומקומות אחסון.
  • היגיינה – כלי רחצה, עזרה ראשונה ותרופות.
  • מים, טיהור מים ואמצעי בישול.
  • אביזרים שונים (אולר, פנס, חבלים).
  • פתרונות לינה ושטח.

 

על מנת להתאים לטיול שלכם את הציוד הנכון, אנחנו ממליצים לערוך מעין תעדוף לכל קטגוריה בשביל להבין כמה היא חשובה, איזה ציוד צריך וכמה כסף יש באפשרותכם לשלם על כל פריט. אם מדובר למשל בטיול עם הרבה טרקים, סעיף הנעליים יקבל משמעות גדולה יותר. אם אנחנו מצפים לסיכוני יתושים ומלריה למשל, יש ציוד שיעזור לנו גם עם זה (כגון רשתות או חומרים דוחי יתושים).

טיפים לרכישת הציוד הנכון

  • נסו להשיג ציוד שיוכל לשמש אתכם בכל הטיול ולא משהו ייעודי שישמש אתכם מעט זמן. לדוגמא בבחירת התרמיל, חשוב לבחור תיק איכותי, אבל האם באמת נחוץ לכם הדגם הכי מתקדם שמיועד לפסגות ההימליה? ישנם תרמילים בעלי יכולת מעולה לטרקים ויחד עם זאת הם גם שימושיים כשמגיעים למלון או בטיסות. כך לגבי שאר הציוד גם כן. בחרו בגדים שיוכלו לשמש אתכם במגוון הזדמנויות, כמו גם נעליים שיהיו שימושיות בעבורכם לטיולי שטח או לטיולים עירוניים.
  • זכרו שתמיד ניתן לרכוש מוצרים גם במהלך הטיול. אמנם לא בכל מקום ולא כל פריט, אבל נסו להבין היכן במהלך הטיול תוכלו לקנות ציוד שחסר לכם. זה יעזור לכם להכריע במהלך הרכישה בארץ. יכול להיות שתוותרו על פריט מסוים מפני שלא תדעו אם הוא יהיה שימושי. העובדה שניתן להשיגו גם בחו"ל תיתן לכם שקט נפשי.
  • את רוב הציוד אתם אכן הולכים לרכוש בארץ. נעליים, תרמיל, אוהל, אביזרים שונים ועוד, כששווה לרכוש מראש בארץ משתי סיבות עיקריות: האחת היא שבארץ יש כיום מגוון שלא מבייש אף מדינה מערבית במחירים דומים מאד למה שמצוי בחו"ל. הסיבה השנייה והיא החשובה, שבארץ ניתן לקבל עצה ממי שמבין גם בטיולים וגם בצרכים שלכם.
  • עצה נוספת שלא תמיד חושבים עליה היא להגיע לרכוש את הציוד יחד עם כל החבר'ה שעתידים לצאת עמכם לטיול. רכישה כזאת תאפשר לכם לקבל הנחות ביתר קלות מאשר אם תגיעו אחד אחד. אם ממילא אתם כמה חברים שיוצאים לטיול ביחד, זה שווה.

 

אז מה היה לנו?

 

רכישת הציוד לטיול הגדול יכולה להיות חוויה מעניינת ואפילו מרגשת. כאן בעצם מתחיל הטיול שלנו. ציוד טוב ומתאים יעזור לכם למצות את הטיול וליהנות ממנו. סעו לשלום, עשו חיים ושמרו על עצמכם ועל החברים מסביבכם.

קראו גם: דברים שכדאי לקחת לחו"ל

נגישות
גלילה לראש העמוד