טיול בהודו: כל הדברים שצריך לעשות לפני הטיסה!

טיול בהודו: כל הדברים שצריך לעשות לפני הטיסה!

הרפובליקה ההודית היא מדינה ענקית אשר נמצאת בדרום אסיה והיא חולשת על מגוון אזורים ומדינות באזור.

הודו הפכה ליעד אטרקטיבי עבור מטיילים ישראלים ומכל העולם ויש כאלה שיוצאים לטיול גדול בהודו ואף נשארים שם תקופות ארוכות של כמה חודשים ואפילו שנים!

הודו היא מקום אותו פוקדים צעירים משוחררים טריים מהצבא אשר יוצאים לחפש את החופש המוחלט וגם את האטרקציות המשחררות ביותר שיש למקום להציע.

עם זאת את המדינה פוקדים גם מטיילים בכל גיל, אנשים שיוצאים לחפש את משמעות חייהם ואף משפחות עם ילדים וזוגות אוהבים.

טיול בהודו כולל כמה דגשים חשובים שיש לדעת אותם לפני הנסיעה הארוכה אל המדינה היפיפה אך גם המאתגרת הזאת.

אז מה צריך לדעת ולעשות לפני טיסה להודו? כל המידע בהמשך.

הודו

הוצאת ויזה ודרכון להודו

כדי להתחיל לתכנן את הטיול בהודו, חשוב בראשית לבדוק כי הדרכון שלכם בתוקף. בדקו לכמה זמן הדרכון תקף וודאו כי הוא תקף לכל תקופת השהות שלכם במקום. אם תוקף הדרקון עומד לפוג או כבר פג: הגיעו מיד אל משרד הפנים וחדשו אותו. כיום בכל עיר בארץ ישנו סניף של משרד פנים שיכול לבצע את חידוש הדרכון בתהליך שנחשב מהיר יחסית. לאחר שחידשתם את הדרכון זה הזמן להוציא ויזה להודו.

ויזה להודו

רבים לא יודעים זאת, אך לפני מסע להודו יש להנפיק ויזה כאשר את הבקשה לוויזה ממלאים על ידי טופס בקשה ממוחשב. כיום באמצעות שליחת טופס בקשה מקוון לחברות העוסקות באשרות או באמצעות פנייה לשגירות הודו בארץ, ניתן לקבל ויזה התקפה לשהייה של 60 ימים במדינה. ויזה אלקטרונית ניתן להוציא לתקופה של שנה, אך חשוב לדעת כי ללא ויזה בתוקף לא תוכלו להכנס למדינה.

בטפסים המקוונים ובשגרירות תצטרכו למלא מספר פרטים חשובים כמו: תאריכי הגעה, פרטי טיסה, אזרחות, מטרת הטיול ועוד. בנוסף הכינו שתי תמונות פספורט המתאימות לוויזה. צלמים מקצועיים יודעים כיצד לצלם תמונות מסוג זה. חשוב לדעת כי אם אתם מבצעים את הזמנת כרטיסי הטיסה דרך סוכן נסיעות, תוכלו לבצע את תהליך הוצאת הוויזה דרכו, מה שיחסוך לכם עיסוק בבירוקרטיה.

טיול בהודו

תאריכי נסיעה מומלצים להודו

לפני שאתם מזמינים כרטיסי טיסה להודו חשוב לדעת מהן העונות הנחשבות כדאיות לטיול בהודו. אם בחרתם לטייל בצפון הודו, דעו כי החודשים המומלצים לנסיעה למקום הינם חודשי ספטמבר אוקטובר ונובמבר: עונות שמזג האוויר בהן נוח יחסית.

עם זאת הודו נחשבת לנוחה לטיול בכל עונות השנה אך יש להבין לאיזה אזור בהודו תרצו לנסוע ולהגיע תוך בדיקת עונות המונסונים באזור ועונות בהם עדיין ישנם שלגים כמו בהרי ההימלאיה שבאזור.

כרטיס טיסה להודו

כעת שסידרתם את כל הדרוש לכניסה ואשרות שהיה במדינה, יש לרכוש כרטיס טיסה להודו. טיסה מסוג זה נחשבת ארוכה במיוחד כאשר טיסות מוזלות הן כאלה שכוללות עצירה אחת או שתיים, תוך שינן טיסות ישירות של חברות כמו אל על שבהן אין עצירה.

בדרך כלל טיסות עם עצירות כוללות קונקשיין דרך ארצות ערביות כמו קטאר, ירדן ועוד ולכן יש לברר את המצב הביטחוני באזור לפני רכישת הכרטיס.

הודו

חיסונים

חיסונים להודו משתנים בין אדם לאדם ולכן מומלץ להגיע לרופא המשפחה בקופת החולים ולהבין אילו חיסונים עליכם לבצע. כיום במרפאות ובקופות החולים יודעים הרופאים אילו חיסונים מומלצים אך הם מותאמים אותם ביחס להיסטוריה הרפואית ובהתאם למטופל.

תכנון מסלול להודו

אחד האזורים האהובים על מטיילים הינו דווקא צפון הודו. טיול בצפון הודו כולל נופים בלתי נשכחים, אתרים קדושים, תרבויות מדהימות, ביקור בעירו של הדלהי לאמה ועוד.

טיול בצפונה של המדינה כולל גם שלל יעדים מרהיבים ביניהם: כאגרה, אמריצר וההיל, מנאלי ועמק קולו ופרוואטי, דהראמסלה, חבל לאדק, והסיקים. טיול בהודו לצפון כדאי לבצע בחודש ספטמבר.

אם אתם רוצים להגיע אל דרום הודו מומלץ לתכנן מסלול שכולל את רישיקש, ורנאסי, כולכתה, רג`אסטן, בומבי, פונה, אזור גואה, קרנאטקה, מדרס, קראלה, טמיל נאדו ועוד. טיול בהודו באזורים אלה מומלץ החל מחודש מרץ.

טיול בהודו

המטבע ההודי

המטבע בו משתמשים בהודו נקרא 'רופי', תוך שעלות המחייה והשהות בהודו נחשבות זולות ואטרקטיביות במיוחד. בחישוב שנעשה על ידי תיירים אמריקאים שהגיעו לאזור, נמצא כי בהודו ניתן לחיות חודש שלם בעלות של 500 דולרים בלבד.

לסיכום, טיול בהודו מאפשר חוויה קסומה והכרות עם מדינת עולם שלישית שלמרות בעיותיה השונות נחשבת למקום מדהים ואזור שבו ניתן לחזות בשלל נופים מדהימים אשר לא ניתן לראות בשום מקום.

אז אם אתם מחפשים אחר החוויה של חייכם: הודו היא המקום למצוא אותה!

נגישות
גלילה לראש העמוד