האם יש צורך להוציא ויזה לטיול בסרילנקה?

האם יש צורך להוציא ויזה לטיול בסרילנקה?

מחפשים יעד צבעוני שמשלב בין תרבות מעניינת, נופים מרהיבים, טרקים ייחודיים, אתרי גלישה עוצמתיים, אוכל אותנטי ועוד? נראה שגם אתם, כמו רבים אחרים, בוחרים לנצל את תקופת "האפטר קורונה" לטובת טיול בסרילנקה. כבר מדמיינים אותכם מטיילים בחופים לבנים, מתעדים נקודות תצפית, או מבקשים הנחייה ממקומי מסביר פנים? רגע לפני, או יותר נכון חודשיים לפני, מוטב שתדאגו להשיג ויזה. סרילנקה, כמו לא מעט יעדים אחרים, דורשת ויזה, ופה אתם מוזמנים להבין כיצד נדרשים להתנהל כדי לסמן וי על המשימה בדרך הקלה והמהירה ביותר.

2 אופציות להשיג ויזה

מתכננים לטוס עם הילדים? טוב לדעת שילדים מתחת לגיל 12 נהנים מפטור, אם כי כל מי שמעל גיל 12 נדרש להשיג אשרת כניסה למדינה. מה אם כן חשוב לדעת בנושא? ובכן עבור השגת ויזה ניתן להיערך עוד בארץ בפנייה מקוונת או שניתן לנחות בעיר הבירה קולמבו ושם למלא טופס ייעודי. מה עדיף? ובכן תמיד רצוי להגיע מוכנים עם ויזה תקינה ולא להשאיר מקום להפתעות. ובכל זאת מהם הסיכויים להשיג וויזה ביעד עצמו? ובכן כל עוד יש בידיכם כרטיס טיסה חזרה ארצה (או לכל יעד אחר), כל עוד מוכיחים שמגיעים עם סכום כסף שמיועד לכסות את סך ההוצאות במדינה וכל עוד יש דרכון בתוקף למשך חצי שנה, הסיכויים לטובתכם.

 

 

התנהלות מקוונת

מקבלים החלטה להתנהל בחוכמה – מחליטים להשיג ויזה מראש? ובכן כל שעליכם לעשות זה להיכנס לאתר ייעודי, או להיעזר בשירותים מקצועיים. מי שיכנס לאתר יידרש למלא טופס מקוון ולשלם 36$, כך שהוויזה תגיע ישירות לתיבת המייל. הוויזה הגיעה? הדפיסו והצמידו אותה לדרכון, אם כי רוב הסיכויים שהעותק המקוון יעשה את העבודה. כאן חשוב לציין שאם כבר יש ויזה, אך היא עומדת לפוג, יש להאריך אותה טרם מועד הפקיעה (עדיף כשבוע לפני), כאשר לרוב מדובר בהארכה של חודש/חודשיים, אם כי במקרים מסוימים ניתן להשיג הארכה של 3 חודשים. לטובת הארכת הוויזה יש להגיע למשרד ההגירה שבעיר הבירה (קולמבו), למלא טופס ייעודי, לציין מהי הסיבה שלשמה ההארכה נחוצה, לציין כמה זמן מבקשים להמשיך לשהות במדינה וכמובן לשלם מחדש אגרה. רוצים לקצר הליכים? גם במקרה זה ניתן למלא מראש טופס מקוון.

מה חשוב לדעת לגבי הוויזה?

יש לכם ויזה וכבר נחתתם בסרילנקה? הכרחי לדעת שמהרגע שנוחתים הוויזה תקפה רק ל30 ימים, וטוב לדעת שבטווח הזמן הזה ניתן לצאת ולהיכנס מהמדינה רק כפעמיים (מבלי להידרש בשום הליך בירוקרטי נוסף), אלא אם כן מדובר בילדים מתחת לגיל 12. מראש יודעים ש-30 ימים לא יספיקו? מראש הכינו כל מה שנדרש עבור הגשת הארכה, כולל כמובן כרטיס טיסה ודרכון בתוקף. כמו כן, למרות שלרוב לוקח לא יותר משבועיים עד שמקבלים את הוויזה, עדיף לפעול בהקדם הניתן. מדוע? אתם לא רוצים ליפול על חגים שהופכים לשביתה, כך שתאריך הטיסה יגיע ואתם תישארו ללא ויזה.

יעד יש ויזה יש – מה הלאה?

ממש כפי שמומלץ להיערך עוד מהארץ עם ויזת כניסה לסרילנקה, כך גם נמליץ לסגור מהארץ מלונות ואטרקציות. מדוע? ראשית כיוון שהרבה פעמים המחירים יוצאים יותר זולים, ושנית כיוון שיש משהו מאוד רגוע בהתנהלות כאשר יודעים מראש שהכול סגור ומאורגן. כמו כן, באופן שכזה מבינים פחות או יותר כמה כסף להכין לטיסה, כך שיש מינימום הפתעות לא רצויות ומקסימום פניות נפשית לטובת חופשה מופלאה. תיהנו!

נגישות
גלילה לראש העמוד