בעלי צימרים ומלונות: איך תבחרו את ספק האינטרנט האידאלי ביותר?

בעלי צימרים ומלונות: איך תבחרו את ספק האינטרנט האידאלי ביותר?

צימרים ומלונות זקוקים תמיד לחיבור אינטרנט ברמה גבוהה. כיום, זה הוא חלק שגרתי, הן מפעילותם העסקית והן מהשירות שהם מגישים ללקוחות. אם אתם בעלי צימר או מלון, כך מומלץ לגשת לבחירת ספק האינטרנט האידיאלי:

הגדרת צרכים

ראשית, טיפול שיטתי בנושא כזה, כמו כל תהליך בחירת ספקים, צריך להתחיל מהגדרה ברורה של המטרות. צריך להבין מה המפרט הטכני של תשתית האינטרנט שתידרש, מבחינת נתבים ופריסתם, מהירויות החיבור וכדומה. באילו מיקומים ושטחים חיוני מבחינתכם חיבור אלחוטי לאינטרנט ברחבי הצימר או המלון? והיכן תרצו חיבור קווי? באילו שירותים מתקדמים חשוב לכם שחיבור האינטרנט יתמוך (דוגמת שיחות וידאו לאורחים או רישות מצלמות אבטחה עבורכם)? האם תעדיפו לקבל שירותי תשתית אינטרנט וגם ספק אינטרנט מאותה החברה? אולי בנפרד?

איסוף מידע על הספקים

בכדי להתרשם מהספקים הזמינים, חיוני לאסוף לגביהם מידע שמצביע על אמינות, רמת השרות ונקודות נוספות שחשובות עסקית. זאת, באמצעות ניסיונכם האישי עד כה, ניסיונם של קולגות וכמובן ביקורות באינטרנט. המטרה, היא לגבש רשימה ראשונית של ספקים איכותיים דוגמת ספק אינטרנט ITC. לאחר סינון ראשוני מהיר זה, תוכלו להמשיך לשלבים המיון המורכבים והממושכים יותר.

בעלי צימרים ומלונות איך תבחרו את ספק האינטרנט האידאלי ביותר

קבלת הצעות מספקים שונים

יש לגבש את הדרישות שלכם מספק האינטרנט. זאת, כולל דרישות מיוחדות דוגמת עזרי אבטחה או גיבוי, כפי שמציעים ספקים דוגמת ספק ITC. לאחר מכן, רצוי מאוד לדרג אותן על פי חשיבותן עבורכם. בהמשך לכך, עושים סקר שוק ומבקשים הצעות מחיר מהספקים השונים, בהתאם לדרישותיכם השונות. כאשר יהיה בידכם לבסוף ריכוז הצעות הספקים השונים, ניתן יהיה להתקדם להשוואתן.

השוואה בין ההצעות

היקף השירותים שכל ספק מציע, הוא היבט חשוב נוסף. האם ומה מוצע מעבר לחיבור אינטרנט בסיסי? מחד, ייתכן שתעדיפו לצרוך שירותי ערך מוסף כאלה מספק אחד לשם "איחוד ספקים" ופישוט. מאידך, ייתכן שבתחומים מסוימים כמו אבטחה תבחרו לעבוד עם ספקים אחרים – אולי מאחר שיש לכם כבר פתרונות קיימים לכך שאתם מרוצים מהם. אולי בכדי לעבוד עם ספקים שמתמחים ספציפית באותם תחומים מיוחדים (כאבטחה) או מכל סיבה אחרת. כמובן, תבוצע השוואה בין ההצעות גם מההיבט הכספי.

תקופת ניסיון

ייתכן שלבסוף תבחרו ספק אחד מסוים בביטחון רב או שתמצאו עצמכם מתלבטים, בין כמה ספקים שנראים מתאימים מאוד. כך או כך, תצטרכו להתחיל לנסות בפועל עבודה עם הספק הנבחר, נאמר ITC, או עם אחד מהספקים שמהם נותר לכם לבחור. תוכלו להתקשר איתם לתקופת ניסיון ראשונית, במסגרתה תמדדו את ביצועי המערכת וגם תעריכו את איכות ההיבטים שפחות "מדידים" (דוגמת רמת השרות). כך, תוודאו באופן מדויק ומסודר, שאתם אכן מקבלים את מה שסוכם.

לסיכום

הנקודה החשובה, היא לאתר מתוך הספקים האיכותיים, את הספק שהוא המתאים ביותר ספציפית לכם.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד