איך להתמודד עם התקף חרדה במהלך חופשה בחו"ל?

איך להתמודד עם התקף חרדה במהלך חופשה בחו"ל?

ככל שחולפות השנים, יותר ויותר אנשים מדווחים על כך שהם סובלים מתופעות כמו חרדה ודיכאון. התופעה הזאת אגב חוצה באופן מובהק מגזרים, מגדרים ומעמדות סוציו-אקונומיים, ונראה כי בכל פלח של האוכלוסייה שיעור הסובלים מחרדות הוא פחות או יותר דומה. כל מי שאי פעם סבל מחרדה ברמה כלשהי, ודאי מכיר את אחד הנקודות הקשות של התקף חרדה, בו המוח נכנס ללופ של מחשבות חרדתיות המביאות לפאניקה גדולה ולקשיים בנשימה. הבעיה הגדולה עם התקפי חרדה, זה שהם לא מודיעים מתי הם הולכים לבוא ולרוב הם פשוט מפתיעים וגם שהם נוטים להגיע דווקא ברגעים הכי פחות נוחים. אם גם אתם סובלים מהתקפי חרדה וחוששים בגלל זה לצאת לחופשה בחו"ל שאתם חולמים עליה, תדעו שחבל מאד לפספס חופשה כזאת בגלל זה. התקפי חרדה הם דבר שניתן לשלוט בו, למזער אותו ואפילו ללמוד לחיות בו. סעו לטיול שלכם, ובמידה ונתקפתם בהתקף חרדה בחו"ל, כך תתמודדו אותו.

נסו למנוע אותו רגע לפני שהוא קורה

נכון, התקף חרדה לא שולח מייל כמה שעות לפני שהוא מגיע, אבל בכל זאת יש דרכים לזהות אותו כמה רגעים לפני שהוא מתעצם והופך להיות מסוכן ולא נעים. סימנים וסימפטומים של התקף חרדה עשויים להיות דופק מהיר, קשיים בנשימה, הזעה מוגברת, חולשה בכל שרירי הגוף ובמיוחד בידיים וברגליים, לחץ בחזה, רעידות ויובש בפה. אם אתם חווים התחלה של אחד מהתסמינים הללו ובמיוחד אם חוויתם התקפי חרדה בעבר, נסו למנוע את התפרצות ההתקף. שבו בצד במקום נעים ומרוחק מאדם, קחו נשימות עמוקות ונסו להסדיר את המחשבות שלכם.

להתמודד עם חרדות בחול

הצטיידו מראש

אם אתם יודעים שאתם עלולים לחוות התקף חרדה, מומלץ להצטייד בציוד המתאים לטיול שיכול לעזור לכם, כמו תרופות, עזרה ראשונה, מזון ומספרים של מוקדי החירום באותה מדינה.

טיילו עם אדם אהוב עליו אתם סומכים

אחת הדרכים הנכונות והבטוחות לעבור התקף חרדה, היא לחוות אותו ביחד עם אדם אהוב שמכירים טוב ושמכיר בעצמו אתכם ואת התקפי החרדה. כשאתם מטיילים עם אדם כזה בחו"ל אתם יכולים בטוחים ורגועים שבמקרה הצורך הוא ידע להרגיע אתכם ולתת לכם את מה שאתם צריכים באותם הרגעים. יותר מכך, במקרים רבים עצם הימצאותו של אדם כזה יחד אתכם בטיול בחו"ל, וההבנה שבכל מצב שהוא יש מי שיסייע לכם, מונעת מלכתחילה התקפי חרדה.

אל תתרחקו יתר על המידה מבתי חולים

זכרו כי בבסיסם התקפי חרדה אינם מסוכנים והם לרוב חולפים מעצמם לאחר מספר דקות. עם זאת במקרים מסוימים ונדירים יותר, הקושי בנשימה הופך למסוכן ומצריך התערבות רפואית למניעת סכנת חיים. בדיוק בשביל חשוב לטייל כשאתם יודעים כמה אתם קרובים לבית חולים או למרפאה בה יוכלו להגיש לכם עזרה בהקדם. בדומה לנוכחות אדם קרוב, גם הקרבה לבתי חולים נוסכת הרבה פעמים ביטחון רב ובכך בעצם מונעת את המצבים הלא נעימים של התקפי החרדה.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד